REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Horolezecký festival Český ráj 2016

10.06.2016 |Horolezecký festival Český ráj | Lezení, Skály

Ve dnech 17.–19. 6. 2016 se v Českém ráji uskuteční horolezecký festival, jak uvádí tisková zpráva, která se objevila v naší redakční schránce: Festival pro horolezce i turisty, milovníky dobrých filmů, besed a atrakcí pro děti i dospělé, konaný v překrásném, romantickém prostředí zámku Hrubá Skála a lázní Sedmihorky. Akce, na kterou všichni fandové horolezectví, které má v našem kraji obrovskou tradici, dlouho čekali.
 
Hlavním patronem a osobností 2. ročníku Horolezeckého festivalu Český ráj je jeden z nejznámějších horolezců, legenda himálajského a pískovcového lezení, Josef Rakoncaj. K vidění budou jeho filmy, výstava jeho fotografií a autogramiáda jeho knih. Dalšími hosty budou mj. Marek Holeček, Petr Prachtel, Jiří Novák, Láďa Nosek, Bohouš Svatoš. Se všemi můžete besedovat, těšit se na promítání jejich filmů a poutavá vyprávění.

Součástí programu jsou špičkové horolezecké filmy J. Špáty, K. Vlčka, J. Rakoncaje, J. Poláka a dalších. Pro návštěvníky jsou přichystané komentované procházky po zajímavých místech Skaláku s legendou českého horolezectví P. Prachtelem, Český horolezecký svaz chystá pro všechny zájemce metodický den včetně zdravovědy, na nádvoří budou různé soutěže pro děti i dospělé, lezecká stěna, prodejní stánky, občerstvení a večer na kolonádě v Sedmihorkách hudební vystoupení. Kromě country kapel se o zábavu postarají v pátek skupina Cadillac s nestorem českého rocku Pavlem Sedláčkem a v sobotu Echoes of Pink Floyd.

Novinkou letošního festivalu je systém vstupného. Po celou dobu festivalu bude Hrubá Skála otevřená pro všechny příchozí a zájemci si budou moci koupit vstupné na 3, 2 nebo 1 den nebo pouze na jednu jimi vybranou produkci. Více o Horolezeckém festivalu Český ráj najdete na webu nebo facebooku.
 
Foto: Horolezecký festival Český ráj


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Související články

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

27.09.2016

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner