REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Odstartovaly registrace na 50. ČEZ Jizerskou 50! S pojištěním vrácení startovného v případě nedostatku sněhu

08.06.2016 |Jizerská 50 | Běžkování

Sice je léto, ale jedna zimní tiskovka určitě neuškodí: Už popadesáté se příští rok pojede legendární ČEZ Jizerská 50 a jubilejní ročník přináší dvě zásadní novinky: nový termín 17.–19. února 2017, který statisticky nabízí lepší sněhové podmínky, a pojištění vrácení startovného v případě zrušení závodu z důvodu nedostatku sněhu. Registrace na všechny závody právě odstartovaly na webu www.jiz50.cz.
 

Foto: Jizerská 50


Na padesátý ročník se organizátorům podařilo vyjednat pojištění, které kryje riziko nedostatku sněhu v Jizerských horách. V případě, že by nebylo závod možné uspořádat ani na náhradní či zkrácené trati, bude závodníkům vráceno 70 % základního startovného zaplaceného do 30. září 2016 do maximální výše 1 000 Kč. 

„V posledních letech jsme se snažili i vzhledem k problémům s nepřízní počasí vyjednat pojištění, které by krylo riziko zrušení závodu z důvodu nedostatku sněhu, nicméně dosavadní nabídky nebyly realizovatelné kvůli extrémně vysokým cenám pojištění. Jsme rádi, že jsme v Pojišťovně VZP našli skvělého partnera a že jsme společně dokázali připravit pojištění, které s minimálním navýšením startovného umožní případné plnění až do nadstandardní výše 70 % základního startovného,“ vysvětluje David Douša z agentury RAUL, která je marketingovým partnerem závodu. „Věříme však, že i díky přesunu na únor taková situace nenastane a Jizerská 50 se pojede na své tradiční trati v plném rozsahu.“
 
Jizerská 50 před svým padesátým ročníkem nebude měnit skladbu víkendových závodů. Páteční dopoledne obstarají dětské závody Mini Jizerská Pojišťovny VZP, hodinu po poledni odstartuje Volkswagen Bedřichovská 30 a v podvečer naváže sprint na 1,5 kilometru soupaž. Sobotní dopoledne je vyhrazeno Hervis Jizerské 25 a ČT Jizerské 10, odpoledne firemním štafetám. V neděli 19. února 2017 se pak pojede hlavní závod ČEZ Jizerská 50.
 

„Osobně věřím, že jubilejní padesátý ročník bude vůbec nejúspěšnější v  historii a že se nám podaří vyprodat všechny vypsané závody,“ říká Martin Koucký, předseda Ski klubu Jizerská padesátka. „Samozřejmě nepůjde jen o závody, chystáme rozšířený doprovodný program, který připomene jak padesát let historie závodu, tak zavzpomíná i na Expedici Peru 1970 a patnáct tragicky zesnulých horolezců.“
 
Nejvýhodnější startovné, které například v případě hlavního závodu na 50 kilometrů klasickou technikou činí i včetně pojištění zrušení závodu a úrazu 1 400 Kč, je možné získat při přihlášení a platbě do 30. září 2016. Stejně jako v předchozích letech si mohou zájemci v rámci registrace zakoupit parkovací kartu na sobotní či nedělní závody.
 
Nový únorový termín Jizerské 50 přináší všem závodníkům možnost důkladně se na závod připravit. Zatímco doposud na začátku ledna jezdili často bez větší přípravy, budou letos hlavnímu hřebu sezony předcházet hned čtyři závody největšího domácího seriálu běhů na lyžích SkiTour.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner