REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

1. zážitkový foto běh Holešovicemi a Stromovkou

07.06.2016 |Fotosféra | Běhání

Pražská sedmička je nejfotogeničtější letní 7km běh podél Vltavy z Holešovic do Stromovky pod záštitou festivalu Fotosféra, ve spolupráci s Prahou 7 a běžeckým centrem Running Mall.


První ročník zážitkového, rodinného běhu se uskuteční již tuto sobotu 11. června 2016 a trasa  povede z větší části krásnou a klidnou cyklostezkou podél řeky. Na trati bude umístěno několik foto pointů, kde si může každý běžec nechat pořídit památkovou fotografii z běhu s panoramatem Holešovic a mnohá další překvapení ze strany organizátorů.

Startovné je symbolických 70 Kč a více informací najdou zájemci na stránkách www.prazskasedmicka.cz nebo Facebooku
 

Festival fotografie Fotosféra zaplní holešovické ulice již po 3.

 
Již po třetí ovládne holešovické ulice fotografický festival Fotosféra, který nabídne všem nadšencům zážitkové fotografie 4 streetové workshopy, 2 fotografické výstavy, fotopiknik a především hlavní festivalový den, který proběhne 17. září 2016. Festival se koná ve vnitřních i venkovních lokacích Holešovic a je organizován pod záštitou městské části Prahy 7.

 
Festival Fotosféra se na pražské „sedmičce“ koná již třetím rokem v průběhu května až září a i přes svoji krátkou působnost se dokázal díky své originalitě prosadit mezi ostatními festivaly fotografií v České republice. Jeho hlavním cílem je především spojit amatérské příznivce fotografie s profesionály a formou zážitků a vzájemné spolupráce navázat pracovní a osobní kontakty mezi zúčastněnými fotografy.
 
Festival každoročně probíhá na území městské části Prahy 7-Holešovice a zaměřuje se na street fotografii, nové techniky, sociální sítě, ale především na zážitky. „Milujeme streetovou fotografii a na to jsou Holešovice dokonalé. Najdete zde maloměstské uličky, industriální zákoutí, starý přístav nebo holešovické břehy, “ říká ředitel festivalu, Jan Hodač. Na základě toho vznikl i dlouhodobý fotografický dokument HolešoviceNOW, který vytváří přímo lidé v této městské části žijící nebo jen projíždějící a na Instagram zaznamenávají současnou vizuální podobu Holešovic. Festival se také spojuje s místními významnými uměleckými institucemi jako je Národní Galerie, galerie DOX, ArtGen, divadelní La Fabrika nebo hudební Cross Club.

Z minulých ročníků: Holešovické střechy

 
„Fotosféra není klasickým festivalem nebo veletrhem o foto technice. Vymysleli jsme nový netradiční formát zážitkové fotografie a cílíme i na mnohem širší skupinu lidí než jsou ostatní festivaly, které jsou více o technice nebo naopak čistě o konceptuální fotografii. Fotosféra je především o zážitcích a emocích, které jsou s pořízením fotografie spojené. Chceme poskytnout zajímavý a aktivní program lidem, kteří prostě jen rádi fotí, milují fotografii a nemusí být vybaveni drahou technikou. Proto náš festival navštěvují lidé, kteří by na klasický fotografický festival nešli,“ vysvětluje, Jan Hodač.

Do festivalového dění se v minulých ročnících aktivně zapojili významní autoři české fotografie, například slavný český fotograf Antonín Kratochvíl, Jindřich Štreit, Ibra Ibrahimovič, Roman Vondrouš, Ladislav Kamarád, Vladimír Brunton, Martin Stranka a mnoho dalších. Mezi vzácnými hosty byl Dan Bárta nebo Jan Saudek. Každý rok zve Fotosféra do Prahy významné zahraniční autory jako je Sami Siva z Indie, Felix Lupa a Rafael Y. Herman z Izraele, Robert Carrith z USA a neopomíjí ani mladé talenty, například ruskou fotografku Elizabeth Haust a v loňském roce přijal pozvání dokonce jeden z nejznámějších ikon světové fotografie Steve McCurry a podepisoval zde plakáty jeho slavné fotografie Afghánská dívka.

Z minulých ročníků: Fotosférický průvod Náplavkou

 
Nedílnou součástí festivalu jsou street workshopy, výstavy, setkání s osobnostmi z české i zahraniční fotografické scény a letos poprvé i festivalový běh na 7 kilometrů Pražská sedmička (www.prazskasedmicka.cz). Hlavní podzimní část festivalu Fotosféra bude tradičně zahájena outdoor expozicí HolešoviceNOW v atriu Classic 7.
 

Kompletní program Fotosféry


27. května 2016 – Holešovické střechy (JARO)
28. května 2016 – Fotoprůvod HolešoviceNOW
29. května 2016 – Rodinný den Prahy 7 (instagram a polaroid workshop)
11. června 2016 – Pražská sedmička (FotosféRUN – zážitkový běh na 7 km)
13. srpna 2016 – Fotopiknik na Bílé skále
7. září 2016 – HolešoviceNOW (outdoor expozice - Classic 7)
13. září 2016 – Mozaika HolešoviceNOW (Národní Galerie)
15. září 2016 – Holešovické střechy (PODZIM)
17. září 2016 – FOTOSFÉRA (hlavní festivalový den)
 
Podrobné info hledejte na www.festival-fotosfera.cz.

Z minulých ročníků: Rodinný den

Foto: Fotosféra
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner