REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Mistrovství ČR v horském maratonu se poběží v Krkonoších

02.06.2016 |EPO Trailmaniacs | Běhání

V sobotu 11. června odstartuje mezinárodní mistrovství České republiky v horském maratonu EPO TrailManiacs 2016, které závodníky povede po polské i české straně Krkonoš. Jde o trailový značený závod jednotlivců, pořádaný pod hlavičkou České asociace extrémních sportů. I když se jedná o MČR je závod svým charakterem otevřen a hlavně nakloněn všem nadšeným běžcům.Padesátikilometrová trať, která odstartuje v 9h ráno z Jakuszyc, povede nejprve podél hranic po polské straně směrem na východ, do Čech se závodníci dostanou u Petrovy boudy, dále je trasa zavede na kraj Špindlerova Mlýna a po sjezdovce Medvědín vzhůru, pod Kotelními jamami, kolem Dvoraček a přes Krakonošovu snídani zpět na hřeben a přes Čertovu horu do cíle na stadion klasického lyžování v Harrachově. Celkové převýšení: 2300 metrů.

Ačkoliv jde o první ročník, akci připravuje zkušený tým organizátorů, který pořádá stejnojmenný závod u Slapské přehrady či přírodní víceboj EPO Survival. Ředitel závodu, Ondřej Kutiš, předem varuje: „Snažili jsme se o maximálně atraktivní trať a správa KRNAP nám vyšla vstříc. Závodníci se tak budou většinu času pohybovat v 1. a 2. zóně národního parku, bude nutné dodržovat dohodnutá pravidla se správou KRNAP a nevybíhat ze značené trasy“.

Pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích jsou připraveny prize money a další hodnotné ceny. První Čech se stane Mistrem ČR v horském maratonu. Zvláštní ocenění získají nejrychlejší závodníci na dvou měřených úsecích, a to rychlostní a vrchařské prémii.


Pro nejmladší návštěvníky je připraven doprovodný program v podobě běžeckého závodu pro děti a mládež od 100 metrů až do 3 kilometrů, který se bude odehrávat v centru závodu, tedy v Harrachově. Po závodě čeká na všechny závodníky i jejich doprovod večerní program v podobě večírku s DJem a  reprodukovanou hudbou.
Přihlášky jsou stále možné na http://trailmaniacs.cz/harrachov/registrace-2016/ a v omezeném množství i na místě v centru závodu v Harrachově.

Termín: sobota 11. 6. 2016
Centrum závodu: Stadion klasického lyžování, Harrachov
Strat: 9:00 Jakuszyce
Cíl: Harrachov, uzavření v 19:00
Kategorie: muži, ženy
Délka trati: cca 50 km, převýšení: 2300 m
 
Podrobnější informace:
www.trailmaniacs.cz/harrachov  
https://www.facebook.com/EPOTrailManiacs
 
info@trailmaniacs.cz
Organizátor: Š&P outdoor z.s.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner