Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Hannah EPO Survival prověřil fyzičku ve 13 hodinách pestrého závodu

31.05.2016 |EPO Survival | Lezení, Běhání, Cyklistika, Extrémní závody

V sobotu ve tři hodiny ráno, kdy většina z nás spí, vyběhlo 90 dvojic vstříc 13hodinovému dobrodružství, na trať závodu Hannah EPO Survival 2016. Po úvodním běhu do vrchu si dvojice již samy plánovaly, v jakém pořadí absolvují připravené disciplíny: Orientační běh, in-line brusle, skalní lezení, kánoe, vrhařský víceboj, skoky do vody, průzkum štoly, trekking, horské kolo a další. Na závěr již tak pestrého závodu účastníci slaňovali přímo do slapské přehrady z cholínského mostu, doplavali ke břehu a běželi do cíle vstříc zaslouženému odpočinku a sdílení zážitků.

Letošní ročník získal již po čtvrté titul Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic a odehrával se v okolí Slapské přehrady. Závod je založen na principu sbírání bodů za každou navštívenou kontrolu. Vynechání tedy neznamenalo diskvalifikaci, pouze nezískání bodů. Všichni strávili na trati 13 hodin plných outdoorových disciplín – unavení, ale šťastní, že si opět posunuli své hranice zase o kousek dál. Ke spokojenosti přispělo i nádherné počasí, takže obávané plavání bylo nakonec vítanou disciplínou.

Novinkou byl vrhačský víceboj, nazvaný „Vrhboy“. Jednalo se o házení na minimální vzdálenost třemi náčiními – oštěp, granát a frisbee. Zdánlivě jednoduchá záležitost, nicméně se ukázalo, že někteří závodníci měli tato náčiní v ruce poprvé, byl to tedy zážitek jak pro ně tak pro organizátory.

V kategoriích muži již tradičně zvítězil tým české reprezentace ve složení Tomáš Petreček a Jarda Krajník, v mixech vyhráli Barbora Válková a Pavel Kurz, všichni z týmu BlackHILL/Salomon/EPO. V kategorii Žen nasbíraly nejvíce bodů Jana Lenková a Jitka Akrmanová, které jely za tým Tili a Pechi

Více o závodě Hannah EPO Survival 2016, kompletní výsledky a fotografie najdete na internetových stránkách závodu www.eposurvival.cz