REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Stone balancing

28.11.2017 |Kuba Vondrášek | Cyklistika, Turistika a treking

Když jsem poprvé na internetu zhlédl video, kde nějaký týpek skládal kameny na sebe do neuvěřitelných pozic, které odporovaly fyzikálním zákonům, a nakonec vše shodil, aby dokázal, že nejde o žádný trik, bylo mi jasné, že to musím také vyzkoušet.


A jak jsem si řek, tak jsem i učinil. Okamžitě jsem šel na zahradu a popadl první šutry, které jsem našel. Moje snažení ovšem nemělo valné výsledky. Ono se není čemu divit. Mně se totiž ruce běžně klepou tak, že si ani nemůžu nalít plnou skleničku, protože bych jí cestou ke stolu vylil. Po chvilce snažení jsem šutry zase zahodil a šel si po svých. „Tohle není pro mě.” řekl jsem si a myšlenku na vyvažování kamenů jsem zahodil.Nech se vést přírodou


Tahle moje myšlenka se ovšem jen tak nedala a pěkně si v mé hlavě počkala. Od doby kdy jsem stone balancing viděl poprvé, uplynulo asi půl roku. Bikoval jsem zrovna na Toku a hledal nové traily, když jsem dojel na jedno krásné kamenné pole, kde stálo pár osamocených mužíků. Nevím jestli to bylo tím prostředím, ale najednou se mě zmocnila touha něco si vybalancovat.


Rozhlédl jsem se kolem, až mi padl do oka, ten správný kamen a dal jsem se do díla. Postupně jsem bral další kameny. Přestože jsem byl na kamenném poli, vždy jsem vzal do ruky ten, který tam přesně pasoval. Jako by si kameny vybíraly mě a ne já kameny. Přidávám jeden druhý třetí a ano to je ono. Rychle vyndavám foťák a dělám si památku na moji první vyvažovačku. Pak přijde silnější poryv větru a vše je zase pryč.


PŘEČTĚTE SI: Rituály a pověry ve sportuOkamžitě se vrhám opět do práce a za chvíli je na světě další mužík. Ten už vydrží o trochu déle, a tak se přesouvám a začínám stavět klenbu. Čekal jsem, že mi půjde líp, ale naštěstí jsem se nedal odradit a za chvíli stojí také.


Nechal jsem se tím tak pohltit, že ani nevím, jak dlouho jsem tam byl. No nic, už musím zase jet, ale budu nedočkavě čekat, kdy zas bude příroda chtít, abych něco vytvořil, a vám doporučuji zkusit to také. Video těch nejlepších vás třeba inspiruje jako mě. 


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner