REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. červnový týden (6.–13. 6.)

05.06.2016 |Chrrr. |

Zdroj: EPO TrailManiacs

Běh

 
Ve čtvrtek v Praze Hodkovičkách si milovníci příjemných běhů mohou protáhnout nohy i plíce na Hodkovičské 7. Délka tratě je 7 anebo 3,5 km a startuje se v areálu zdraví v lese Zátiší.
 
Ti kdo nejsou extrémisti a na hřebenové traily si netroufají, ale po asfaltu je to neba, by měli dorazit na 3. ročník ABB Trutnovského půlmaratonu do Trutnova. Zvolit můžete 20km trať místním lesoparkem po lesních cestách na 5km okruzích anebo 10 či 5km na stejném okruhu. Je pamatováno i na děti.
 
Kdo má rád mixovaný terén a dlouhé tratě nechť vyrazí na Jirkovský crossmarathon do Jirkova. Čeká ho 42,2 km v terénu i na asfaltu. Na poloviční trať při vyražte do Velkého Meziříčí na Půlmaraton – Envirocup. Pro milovníky naší vlasti je tu závod Okolo Vlasti. Účastníky čeká 21,1 km po silnici i v terénu. Start je ve Vlastibořicích. Terénní 10km nebo 30km trať se chystá na Dolní Moravě v rámci seriálu Kilpi Trail Running Cup.
 

Kolo

 
Silniční cyklistický závod se chystá na středeční odpoledne v Teplicích nad Metují pod názvem Teplických okruh 36 km. Jihočeská amatérská liga pokračuje sobotním silničním závodem v Monínci.
 
5. ročník největšího MTB závodu v Praze ČEZ Bike Prague startuje v sobotu v pravé poledne u Galerie Nové Butovice. Sportovně-turistická akce AIMTEC Open Race je určená pro širokou veřejnost v jakémkoli věku. Vyrazit můžete na kole nebo i pěšky od sv. Jiří v Plzni. Čeká na vás: cyklomaraton Plzeň – Brno* – Plzeň (trasa 35 nebo 60km), rodinný výlet na Rozhlednu Chlum nebo dětské závody a atrakce pro děti. Akce se koná pod záštitou primátora města Plzně. Kolo pro život bude mít tento sobotu zastaveníčko pod Ještědem. Opět si budete moci vybrat z 50, 10 a 15km trasy. Do Hradešína můžete zavítat na bikový 55km Hradešínský drncák. A pro, co raději zafandí anebo jsou bikoví skoroprofíci je tu další díl ČP XCO v Brně. Závodit se bude celý víkend.

 
Kdo rád kombinuje téměř nezkombinovatelné, neměl by si v sobotu nechat ujít Trafo MTB Biatlon. Jeho dějištěm bude Hadačka u Kralovic a délka trati bude 14 nebo 34 km.
 
Na neděli je naplánována Nivnická 50, dospělí pojedou 49 nebo 26 km. Pro děti jsou připravené tratě kratší. V Ústí nad Labem ten samý den pokračuje seriál závodů Haven MTB Serie, tentokrát s názvem XC Střižák. A pokud si chcete zazávodit na tradičním cyklistickém pražském okruhu v parku Višňovka, pak vyražte na Bike Ranch Cup.
 
Pokud máte doma ratolesti ve věku od 2 do 14 let, pak by vám neměla uniknout Cyklobrána do prázdnin, která odstartuje v neděli ve Všemině.
 

Orienťák &MTBO

 
Orienťáku bude už tradičně patřit středa. V Českých Budějovicích se bude konat náborový závod pro děti i dospělé Nebojte se mapy. Na závod jednotlivců PPŽ5, který je vhodný i pro naprosté začátečníky můžete vyrazit do Bohnic v Praze 8. Připraveny budou i dětské tratě a tréninky. V sobotu bude v Praze Troji na programu Trojský orienťák.
 
Pražská MTBO liga pokračuje tradičně ve čtvrtek na Ladronce. Pro ty, co neradi mapují sami, se v sobotu v Mladoticích koná závod s názvem Ztracené Kobylky, který „je určen pro všechny, co rádi jezdí na kole, poznávají hezkou přírodu a občas se při tom dívají do mapy. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi. Vyspaná je speciální kategorie pro nezadané a můžete se i přihlásit jako Kobylky naslepo (jako jednotlivec).“ 
 
Na 5. a 6. ČP v MTBO, který se bude konat po celý víkend, budete muset do Rakouska.
 

Extrémní závody

 
Už v pátek ve 22:00 odstartuje závod v přírodním víceboji dvojic Orlický tvrďák. Základna závodu je v v Ali-restaurantu v Hnátnici (u Ústí nad Orlicí) a pořadí kontrol si závodníci určí sami v rámci strategie závodu.
 
MČR v terénním triatlonu odstartuje už v sobotu v 9 ráno v Harrachově. Jedná se o další ze závodů EPO TrailManiacs. Druhý závod Rock Point-Horské výzvy milovníky horských běhů  trekingu zavede účastníky do Beskyd. Start je v Trojanovicích-Horečkách u Frýdku-Místku. Nezapomeňte, že Long trasa na 63 km startuje už v pátek 5 min před půlnocí. Samozřejmě, že v programu je Half i Short trať, dogtreking i rodinný charitativní pochod s Mixitkou. Na 100km ultratrail Valašské kilo se můžete vydat do Valašského Meziříčí.
 
Běžecká čtyřiadvacetihodinovka je pro extrémisty připravena v Blansku. Její název je příznačný – You Dream We Run. Startuje se už v pátek. Závod na 24 hod je i Generali survival v Poněšicích u Hluboké nad Vltavou. Jedná se o přírodní víceboj dvojic a je vypsána i speciální kategorie vozíčkářů.
 
Schopnost týmové spolupráce prověří Uhelný Muž, týmová soutěž pro 5členná družstva (můžeš se přihlásit i sám a přidat se do neúplného týmu). Akce se koná po celý víkend ve Varažově u Ústí n. L. Pro děti do 18 let je připraven Uhelný Mužík.
 
Zkombinujte plavání (500 m), MTB (20 km), in-line (11 km) a běh (5 km) a dostanete Hornettlon. Strat a depo bude na letišti Hradčany u Liberce.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Banner