REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běh Run In Colors pomáhá nemocným. V létě objede největší česká města

24.05.2016 |Run In Colours | Běhání

Zajímavá tiskovka nás zase jednou zasithle. Organizátoři běhů Run In Colours všechny příznivce běhů zvou na proběhnutí se pro dobrou věc: Vydovádět se v barvách, užít si den s rodinou či přáteli, a přitom pomoci dobré věci. To je poselství běhu Run in Colors, který se od června do konce září bude postupně konat v Brně, Pardubicích, Liberci, Praze, Ostravě, Plzni a Hradci Králové.
 

Zdroj: Run In Colours


Pětikilometrového běhu spojeného s explozemi všech druhů barev se přitom může zúčastnit každý. Nejedná se totiž o závod. Naopak, zvolíte si své vlastní ideální tempo a můžete nasávat pozitivní atmosféru.
 
Startovné činí 550 Kč pro dospělé a 300 Kč pro děti od 6 do 14 let, ti nejmenší pak startují zadarmo. Za uvedenou sumu přitom získáte nejen sadu barev, tričko nebo sluneční brýle, část z ní navíc půjde vybraným nadacím či fondům zaměřeným na pacienty nemocné rakovinou.
 

„Věříme, že se nám za celou sérii běhů povede vybrat minimálně jeden a půl milionu,“ říká jeden z pořadatelů Adam Horák. Jeho cesta začala před dvěma lety závodem s názvem Během dětem v brněnských Lužánkách. Dokázal při něm vybrat téměř sto tisíc korun, které pak putovaly na konto Nadačního fondu dětské onkologie Krtek.
 
„Když se nyní běh koná v celkem sedmi českých městech, je organizace daleko složitější,“ říká Horák. „Máme centrální sklad v Brně, odkud převážíme po republice všechny potřebné věci. Společnost CARent Brno nám k tomuto účelu zapůjčila Ford Transit, do kterého se vše vejde. Patří jí za to velký dík.“
 
Právě v Brně přitom už 4. června odstartuje první ze série českých barevných běhů Run In Colors. Co vlastně mají barvy symbolizovat? „Vychází z indického svátku Holi. Jeho myšlenkou je především vítězství dobra nad zlem, vzájemná láska mezi lidmi a odpuštění,“ uzavírá Horák.
 
Běhy Run In Colors nabídnou také bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Těšit se můžete například na skákací hrad, vodní fotbal, zorball nebo analýzu složení těla.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner