REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. červnový týden (30. 5. – 5. 6.)

29.05.2016 |Chrrr. |

Zdroj: atlas.opava.cz/adventure

Běh

 
Na dětský den je připravena Vítkovská 10. 10km závod ve Vítkovském parku po asfaltu. Start je v 18:00. Milovníci dlouhého silničního běhání nechť v sobotu vyrazí na Silva Nortica Run – Craft Marathon do Horní Stropnice. Komu by se 42,2 km zdálo málo, může vyběhnout na 90 anebo 103 km dlouhý ultramaraton pod názvem ČPPČ Silva Nortica Run – Ultramarathon. Start je tamtéž. Ti co raději trochu menší kilometrovou porci, ať vyběhnou na 21km půlmaraton. V Plzni-Letkově se poběží Pilsen Trail Letkovská 40. Pro ty, komu se zdá 44 km moc, je připravené dvaadvacetikilometrová a třiatřicetikilometrová trať. V Českých Budějovicích pokračuje dalším půlmaratonem seriál RunChzech Mattoni ½ Maraton České Budějovice. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru tohoto již tradičního závodu.
 
Pro usměvavé lidi je v sobotu připravený závod 2 míle s úsměvem. Trasa vede Stromovkou po silnici a poběží se 2 míle, tedy 3,2 km. Kdo bude mít pocit, že mu to v sobotu nestačilo, může v neděli zavítat na Mnichovohradištskou pětadvacítku do Mnichova Hradiště. Trať je 25km po mírně zvlněné silnici.
 

MTB

 
V úterý pokračuje v Chotěboři seriál veřejných a náborových závodů horských kol Bikové úterky, které patří do Vysočina MTB Cupu. Půjde tedy o 4. závod tohoto seriálu XCO v pěkném prostředí.
 
O pohár Drahanské vrchoviny se pojede v sobotu v Okrouhlé. Jde o závod horských kol pro všechny. Haven MTB Serie bude v sobotu pokračovat v Mostě závodem Specialized Extrem Bike Most. V Ústí nad Labem uskuteční Maraton Milada, závod na horských kolech, který je součástí Ústeckého MTB Cupu. Netradičně se seriál veřejných a náborových závodů horských kol Bikové úterky pojede v sobotu, tentokrát se bude závodit v Hlinsku.


Už tradiční seriál Kolo pro život se v sobotu přestěhuje do Orlíku-Vystrkova na Orlík Tou Kooperativy. Tratě pro MTB jsou klasicky 15, 30 anebo 50 km. Ti kdo mají raději kratší závody, mohou vyrazit na 34km Olomoucký řetěz. Slezská Harta Head Bike Marathon odstartuje v sobotu ve sportovním areálu v Horním Benešově. Vybrat si můžete z 65km anebo z 35km trasy. Pamatováno je i na děti. Startuje se ve Vésce u Olomouce a závodit budou i děti.
 
Pokud nechcete závodit, můžete zajet do Mostu podpořit nejlepší české bikery na Český pohár XCO. Pokud máte licenci, tak samozřejmě můžete i šlápnout do pedálu a změřit síly s ostatními. Pro vaše ratolesti se na sobotu chystá další ze závodů Bikeclinic Cup, což je seriál dětských cyklistických závodů pro děti od 1 do 16 let. Tentokrát účastníci zavítají do Liberce-Vesce.
 

Orienťák

 
Ve středu už tradičně startuje další ze závodů pro jednotlivce, děti anebo jen pro trénink – PPŽ4. Akce je vhodná i pro naprosté začátečníky. Ve čtvrtek pokračují MTBO ligy v Brně i v Praze.
Pokud rádi „orienťácky kufrujete“, tak byste měli vyrazit na sobotní Dny orientace v přírodě v Sentici u Brna. Nebo máte potřebu se zničit? Tak přesně pro vás je na sobotu připravený závod MTBO dvojic Úštěcký masakr v Úštěku na Ústecku.
 

Lezení

 
Na sobotu je opět připraveno 8. kolo Boulder Boje v Praze-Holešovicích. Seriál má celkem 15 kol, tedy, už se to láme do druhé půlky.
 

Triatlon

 
Počasí začíná být teplé, a tak nic nebrání tomu vyrazit na Třebíčský triatlon, kde mohou závodit už děti od 8 let.
 
Triatlon anebo extrémní závod? Toť otázka, nicméně na extrémní triatlon se můžete vyrazit zocelit nejen své tělo ale i mysl do Pardubic. Délky tratí Czechman triatlon jsou klasické: 1,9 / 90 / 21 km. V programu jsou také štafety.
 

Extrémní závody

 
Už v pátek večer startuje první etapa extrémního orientačního podniku dvojic Altas Adventure v Kružberku. Akce potrvá celý víkend. Na 69km ultratrail Lysohorský čtyřlístek se můžete těšit v sobotu do Starých Hamrů na Frýdecko-Místecku.
 
S překážkovými běhy se roztrhl pytel. V sobotu se v Horní Lhotě bude konat MAD race. Můžete si vybrat buď 7km překážkový běh s 27 překážkami anebo 5km běh s 15 překážkami.
 
Pro ty, milují běhání a rádi ho spojí s KPČ a hlavně milují výzvy, je tu Metternichova výzva – „běžecký závod dech beroucí přírodou na 35 nebo 45 km: běží se od zámku k zámku“. Startuje se v Bečově nad Teplou a cíl je na zámku Kynžvart.
 

Turistika

 
Kdo si ještě nevšiml, tak v sobotu 28. 5. začala Výstava stanů a vybavení do přírody v Praze-Letňanech v areálu PVA EXPO. Kompletní sortiment od stanů, spacáků, karimatek a batohů až po boty a oblečení si můžete prohlédnout (i zakoupit) až do 14. srpna.
 
V úterý se můžete vydat na 10km turistický pochod nazvaný Zelené plíce Prahy. Startuje se na Praze 5 u restaurace Na Závisti a konec je u Karla IV. Pod Vyšehradem. Sraz je v 17 hod. a jestli nevíte co s pátečním večerem, tak můžete vyrazit na Večerní špacír. Vychází se v 17:00 z Vyšehradu a míří se do Michle.
 
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner