REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. květnový týden (23.–29. 5.)

22.05.2016 |Chrrr. | Lezení, Bouldering, Běhání, Trail running, Ultramaratony, Cyklistika, Horské kolo, Silniční kolo, Orientační sporty, Orientační běh, MTBO, Turistika a treking, Extrémní závody

Foto: Běh pro Paraple

Běh

 
Pro vyznavače svižného asfaltového běhání po rovince je ve středu v 19:00 připraven start 5km nebo 10km trasy podél Vltavy pod hlavičkou Loap pražská běžecká tour. Akce se koná v Praze-Braníku. Ve čtvrtek v Krčáku u Velkého altánu startuje závod na 12,5 km. Ti kdo nechtějí běžet tak daleko, mohou zvolit 3,1km trasu.

V sobotu startuje první ze závodů seriálu Běhej Lesy Lednice, který své účastníky provede mezi památkami UNESCO – Lednicko-Valtickým areálem. Těšit se můžete na 11km a 22km trasy závodů, ale i na dětské závody. Pro milovníky dlouhého trialového běhání je na tento den připraven Libouchecký UltraMartaton na 100 km. Můžete zvolit i trať kratší na 50 nebo 25 km či běžet štafetově. „Startuje se v obci Libouchec v Ústeckém kraji a poběžíme (vy poběžíte) přes tři pohoří na tři rozhledny. Užijete si trailové trasy i panoramata Českého středohoří, Krušných hor a Tiských stěn. Trať závodu je unikátní, protože se nejedná o klasický okruh jako u většiny závodů, kde bychom vás my i váš doprovod viděli na startu a pak až za pár hodin v cíli, ale (podle délky trati) několikrát proběhnete hlavním depem v Libouchci“, kde se můžete vždy důkladně občerstvit.
 
V sobotu můžete v Praze vyrazit buď na Pražský běh Šárkou o délce 10, nebo 20 km a se startem u Aritmy nebo na 6 & 12 hodinový Self-Transcedence Race ve Stromovce. V sobotu se půlmaratony poběží ve Zlíně – Festivalový půlmaraton Zlín, na Železné Rudě – Horský půlmaraton Železná Ruda, Plzni – Škoda Fit Půlmaraton.
 
V neděli se v Trutnově poběží 1. ročník Trutnovského půlmaratonu. Na startu nebude chybět ani zdejší rodačka a čerstvá olympionička pro Rio a úspěšná běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová. Start je v pravé poledne. V Zábřehu se můžete těšit na Půlmaraton údolím Moravské Sázavy. Aby těch půlek nebylo málo, tak na tento termín naplánovali organizátoři i start nejstaršího běžeckého závodu u nás (od r. 1893) – Eleven půlmaraton Praha-Brandýs. Start i cíl jsou v Zelenči.
 
Pokud se chcete proběhnout po „hřebenu“ beskydských vrchů, vyražte na Enervit - Valašský Hrb v sobotu do Solance pod Soláněm a připravte se na trasy dlouhé 10 / 20 / 30 nebo 55 km. Další horský běh je připraven v Jáchymově – Běh o 106. Jde o extrémní běh do vrchu z Jáchymova na vrchol Klínovce. V neděli se pak můžete proběhnout okolo Máchova jezera. Je pro vás připravena 15km trasa mírně zvlněným terénem.
 
A kdo chce pomáhat, tak v neděli na Letenských sadech startuje 4km Běh pro Paraple.


 
Jestli nevíte, zda raději běh anebo kolo, je pro vás připravený Hradecký koloběh, který se poběží-pojede ve středu v Novém Hradci Králové na Biřičce. Účastníci musí zdolat 19km trať po silnici i terénem.
 

Kolo

 
V sobotu z Protivanova odstartuje závod horských kol pro všechny Pohár Drahanské vrchoviny. Pro obyvatele severo-východní části Čech bude asi příhodnější Weber Jičínská 50, který patří do Haven MTB Serie. Třetí závod seriálu Vysočina MTB Cup 2016 pokračuje 50km maratonem vedoucím v minulosti nepřístupném pohraničím pásmu pěkné přírody a zajímavých terénů. Startuje se v Panenské u Jemnice.
 
Jihočeská amatérská liga pokračuje v neděli závodem na silnici v Bílsku. V neděli také můžete vyrazit na Bike Ranch Cup, závod na tradičním cyklistickém pražském okruhu v parku Višňovka.
 

Orienťák

 
Ve středu se můžete s mapou proběhnout ve Stromovce při PPŽ3 – závodě jednotlivců vhodný i pro naprosté začátečníky. Připraveny jsou i dětské tratě a tréninky. Pražská MTBO liga pokračuje ve čtvrtek v Xaverovském háji. Na sobotu je připraven Gore Brdman Cross, bike-o dvojic a závod cruiserů. Startuje se v Dobříši.
 

Extrémní závody

 
Od pátku do neděle se v Terezíně uskuteční 3denní akce planá her a soutěží s názvem Terezínské hry. Letošní novinkou je „běh Sapér, který v kulisách pevnosti a pod dohledem Sapéru otestuje na šestikilometrové trase fyzickou a psychickou odolnost každého běžce. Pro týmy adrenalinových nadšenců je připravená hra Za pokladem pevnosti Terezín, která je inspirovaná soutěží Pevnost Boyard. Dvě hodiny výzev a zábavy prověří zdatnost celého týmu.“
 
V sobotu ve 3 ráno startuje další ze závodů z dílny EPO – Hannah EPO survival 2016. Pro tentokrát byl místem startu zvolen Cholín. „O vítězi rozhoduje počet bodů nasbíraných v průběhu závodu. Disciplíny budou mít časová okna, ve kterých bude možné dané disciplíny plnit, a tak získávat další body. Takže bude nutné správně naplánovat trasu.“

 

Turistika

 
V úterý se můžete vydat na Pražské cestičky z Radotína do Slivence. Začátek pochodu je v 17 hod na železniční stanici v Radotíně. Těšit se můžete na 9km trasu a na konci pochodu si dát něco dobrého v restauraci Pyramida. Ve čtvrtek můžete vyrazit Za energiemi v Praze 8. 8km pochod začíná v 16 hod v Praze-Kobylisích u stanice metra C. V cíli na Palmovce u Libeňského plynojemu „koule“ bude možná návštěva plynojemu a připravena prezentace techniky Pražské plynárenské (pohotovost-plyn, detekce úniku, CNG) a další doprovodný program.
 
Sobotní Rakovnická 60 účastníky provede Rakovnickem – Křivoklátskem. Startovné je 1 Kč a startuje se už mezi 6:00 a 7:30. Vyrazit můžete na kole, během nebo pěšky.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner