REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Czech Machine Runs England – Pavel poběží o rekord!

24.05.2016 |Outfanatic.com | Běhání, Trail running, Ultramaratony, Extrémní závody, Expedice

Že Pavel Paloncý dělá extrémní věci, na to jsme si už tak nějak zvykli. V posledních třech letech jsme jej mohli vždy v lednu sledovat především na závodě The Spine Race. Spine Race se běží po 430 km dlouhé trase Pennine Way v severní Anglii. Pavlovi se podařilo během tří ročníků dvakrát vyhrát a výrazně vylepšit rekord závodu, v posledním ročníku skončil po velké bitvě druhý. To byl závod. „Co se stane na závodě, má smysl jen do dalšího ročníku. Chtěl bych tady ale zanechat českou stopu, která přetrvá.“ zmiňuje Pavel.
 


Tak se ale rozhodl se na Pennine Way vypravit letos v létě. A ne jen tak, ale pokusí se překonat absolutní rekord na této trase. Rekord na této trase drží od roku 1989 Mike Hartley a má hodnotu 2 dny, 17 hodin, 20 minut a 15 sekund. To je na 430 km pekelně rychlý čas! „Co na to říct, to je sakra rychlý. Nebude prostor pro žádnou chybu.“
 

Pavel se na Pennine Way vypraví nejprve začátkem června, aby si osahal trasu v létě a proběhl si klíčové úseky. Pak se vydá na unikátní závod Three Peaks Yacht Race a na začátku července nebo konci června už poběží o rekord naostro. Přesné datum ještě nebylo stanoveno a Pavel k tomu dodává: „Období jsme zvolili tak, abychom co nejvíce využili denního světla, dobrého počasí a močály byly co nejsušší. Přesné datum ještě nemáme, ještě musíme poskládat pár dalších kousků skládačky, než do sebe vše zapadne, ale oznámíme jej co nevidět.
 

Sleduj Pavla živě

 
Jak je na závodech Spine Race zvykem, závodníky je možné sledovat pomocí online GPS trackingu v reálném čase. Nejinak tomu při pokusu o rekord – opět bude možné sledovat aktuální polohu. Nejen na závodě, ale pomocí systému FollowMe bude možné Pavla sledovat při tréninku a přípravě již před závodem. Tím to ale nekončí. Tentokrát bude z pokusu o rekord průběžné zpravodajství, fotky a komentáře. Na místě totiž budou kameramani – z celého pokusu o rekord se bude točit dokument.

 

Podpoř i ty!

 
Je to opět ambiciózní projekt, tentokrát nejen po sportovní stránce. Aby se všechno podařilo zrealizovat, spustil Pavel se svým týmem k projektu crowdfundingovou kampaň, kde žádají příznivce o podporu. Pavel k tomu dodává: „Nechceme se jen vydat do Anglie, pokusit se překonat rekord a nazdar. Chtěli bychom také trochu přiblížit veřejnosti, o čem extrémní běhání je, nejen z pohledu samotného výkonu, ale také tréninku, přípravy, chystání, stravy a tak nějak podat celkový autentický obraz o tomto sportu. A tento projekt nám k tomu přišel ideální.“
 

K PŘEČTENÍ: MS v AR v Brazílii: jak jsme přežili mezi krokodýly

Kampaň běží na serveru Startovač a končí 11. června. „Na všech ročnících Spine Race jsem měl fantastickou podporu a kromě vlastního výkonu jsem nebyl schopen se lidem nijak odvděčit. Teď toho nabízíme daleko více. Věřím, že nás v tom nenechají a opět nás podpoří. Opět do toho dám maximum“, slibuje na závěr Pavel. A kdo ho zná, ví, že své sliby plní.

Foto: Palonc

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner