REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. květnový týden (16.–22. 5.)

15.05.2016 |Chrrr. |

Foto: Horská výzva

Běh


Běžecké soutěžení tento týden odstartuje hned v úterý, a to v Mariánských Lázních závodem Viking Raid. Jedná se o „běžecký překážkový závod inspirovaný vikingskou historií a mytologií na motokrosové dráze. Na závodníky čeká 9km trať s 20 umělými překážkami“.
 
V Úněticích vaří nejen dobré pivo, ale tuto sobotu se tam také poběží ITchampions Únětická 12. Pokud 12 km vám přijde moc, můžete vyrazit na poloviční trať. A to Únětické pak bude určitě chutit. Komu se do Únětic nechce, může raději vyrazit na Hostivice Run. Tratě budou připravené v délkách 5, 10 a 21 km. Startuje se na hrázi Litoveckého rybníka. Komu by se zdálo 21 km v Hostivicích málo, nechť se raději vydá na Hanspaulku na závod se jménem Šutr 54 a může vyběhnout na 72km trailovu trasu. Ale nebojte, tratě zde jsou i pro méně otrlé vybrat si můžete z délek 18, 36, 54 a 72 km.
 
V neděli se běhu-chtiví závodníci dostavte do Ždírce nad Doubravou, kde se poběží Údavská padesátka, no vlastně jen 46. Kdo to má blíže do Brd, nechť vyrazí na Brdskou 25, která startuje v Lázi u Příbrami. Trasy budou dvě – na 12 anebo 25 km.
 

Kolo

 
V Trhové Kamenici pokračuje bikové závodění tzv. Bikovými úterky. Což je „seriál veřejných a náborových závodů horských kol“. Ve čtvrtek v 17 hod v Liberci na Harcově odstartují časovkáři na Maliník (parkoviště). Na 6 km účastníci nastoupají 350 m. Vyhlášení výsledků bude na České chalupě.
 
V sobotu v Úpici-Havlovicích odstartuje MTB závod ze seriálu Kolo pro život Jestřebí hory České spořitelny. Závodnícici si mohou vybrat z délky tratí 50, 30 a 15 km. Pro Jihomoravany bude asi příležitostnější Pohár Drahanské vrchoviny, který v sobotu vystartuje z Kořence. Příp. na Jizerky vás zavede ABB MTB Cup, „náročný a jeden z mála opravdových horských závodů v oblasti Jizerských hor je plný stoupání i sjezdů a vede méně známými, ale krásnými lokalitami bez panelů“. Můžete vyrazit na 54 anebo 33 km trasu. Děti se můžou těšit na další ze seriálu závodů Bikeclinic Cup, jehož „celodenní program (od 9 do 17) je připraven tak, aby si děti nejen zazávodily, ale i užily den plný zábavy a her“. Vše se odehraje v Praze na letišti Točná. Začátek je v sobotu už v 8:30. Anebo vyražte na Perštejnské Giro do Perštejna. Délka závodů je 54 anebo 14 km.
 

V neděli se bike maraton na 50 km pojede okolo Máchova jezera – start Author 50 Bezděz je v obci Bezděz.
 

Orienťák & MTBO

 
Středa opět patří orienťákům: pojede se Brněnský pohár MTBO, v Praze 10 je připraven PPŽ2, „závod jednotlivců, dětské tratě a tréninky, které jsou vhodné i pro naprosté začátečníky“. A také Kosmické TempO chystané v Hájích. MČR & MSR na klasické trati se o víkendu uskuteční v Červeném Kameni na Slovensku.
 
Pražská MTBO liga pokračuje i tento týden, a to ve čtvrtek. Na víkend je v Řasné připravený 3. a 4. závod ČP MTBO.
 

Lezení

 
ČP dospělých a mládeže v lezení na obtížnost se bude v sobotu konat v Polici nad Metují. S dětmi do 14 let raději vyražte do Orlové, kde si budou moci zazávodit se sobě rovnými na Závodech v lezení na obtížnost
 

Duatlon & triatlon

 
Otevírá se i sezona triatlonů. V sobotu se chystejte do Hranic na Hranický triatlon a v neděli do Poděbrad na Poděbradský triatlon.
 
Komu se plavat nechce, ten si v neděli může vyzkoušet Terénní duatlon Štoky. Startuje se ve Štokách.
 

Extrémní závody

 
V pátek se otvírá sezona pro stále oblíbenější závody Horské výzvy. První závod se koná na Božím Daru v Krušných horách. V pátek startuje „long“ závod dvojic, další závody odstartují až v sobotu ráno.
 
V sobotu v pravé poledne v Jihlavě odstartuje Jihlavská 24 MTB. A do Dalešic se můžou vydat 5členné týmy na Koloběh 2016. „Jedná se o speciální závod 5členných týmů v celkové délce 100 km, kdy úkolem každého týmu je dopravit svůj štafetový kolík do cíle závodu běžmo. Štafetový kolík se nesmí vézt na kole!“
 

Turistika

 
Již od 1. 5. se můžete kdykoliv (do 31. 10.) vypravit Po trase Razítkové hry Mikroregionu Čáslavsko. Hrací kartu si vyzvednete v Infocentru v Čáslavi, kde do ní také hned dostanete i první razítko. Celá trasa měří 20 km a nechá se jak projít pěšky, tak i projet na kole.
 
V úterý ČKT pořádá akci Památné stromy 5 – jaro. Pochod startuje na Bílé hoře v 16 hod. A ve čtvrtek se můžete v Praze těšit na akci Přírodní park Smetanka počtvrté opět jinak. 9km trasa startuje v 16 hod na zastávce „Pod Táborem“.
 
Komu se nechce závodit, ale raději by šel fandit, ten se může rozvášnit na 14. mezinárodním turnaji v kanoepolu v Braníku. Zájemci si budou moci i tento netradiční a postupně se rozvíjející sport vyzkoušet. Tak neváhejte a jděte podpořit české reprezentanty.
 
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner