REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. květnový týden (9.–15. 5.)

08.05.2016 |Chrrr. |

Foto: Night Run

Běh

 
V sobotu se poběží se Šumavy do Prahy v rámci Vltava runu. Jedná se o štafetový běh maximálně 12 běžců na 350 km. Na sobotní večer je připraven další z charitativních běhů Night Run, který tentokrát bude hostit Brno. Pokud raději berete běh s nadhledem, tak pro vás je připravená Pražská relativní desítka (P.R.D), kde se krom 10km kilometrového závodu můžete těšit i na běh vodníka Kebule pro děti. Sraz je před letohrádkem Hvězda.
 
Pokud preferujete běhání v přírodě, nechť vyrazí na Mácháč Run Fest, kde budou připraveny trasy v délkách od 1 do 60 km a všechny terénem. Na své si přijdou i vyznavači bosoběhu na trati na 1, 5 a 7 km. Start závodu je u RZ Preciosa.
 
Pro ty, co jim zbydou ještě běžecké sily, je na neděli připraven Půlmaraton Kolín – Velký Osek – Kolín.
 

MTB

 
Vyznavači MTB se mohou těšit na Tour de Ralsko, dnes již tradiční závod na horských kolech. Případně můžete vyrazit do Mladé Boleslavi na MTB seriál Kolo pro život – Mladá Boleslav Tour Škoda Auto. V Praze na MTB závody můžete vyrazit do Stodůlek na závod Halda. V Ústí nad Orlicí se pak koná již 9. ročník bike maratonu Generali Sport Bart Bikemarathon. A konečně se také můžete těšit na Český pohár v XCO v Kutné Hoře.
 
Aby se to nepletlo, tak v neděli se MTB závody pojedou v Ústí nad Labem, a to XC Letňák. A pro vyznavače silniční cyklistiky je na neděli připraven závod z Jihočeské amatérské cyklistické ligy, který startuje ve Strakonicích.
 

Extrémní závody

 
V sobotu se přitvrdí, neboť už v 9 ráno odstartuje Posázavský Drsoň. Místem startu celovíkendového extrémního klání je Ledeč nad Sázavou-Chřenovice. „Nová trať po malebných koutech Posázaví v okolí Ledče nad Sázavou pro radost Vašeho těla i duše s časovým limitem 9 hodin. Dostanete mapu se zakreslenými kontrolami a vaším cílem je nasbírat co nejvíce kontrol ve stanoveném čase, takže skutečná délka a obtížnost tratě je jen na vás.“
 
V Jeseníkách se o víkendu uskuteční další extrémní libůvka – Jesenický tvrďák, což je „Nejtěžší vícebojový závod jednotlivců konaný na území ČR, MČR v extrémním závodě jednotlivců.“
 

Lezení

 
Hned v úterý můžete vyrazit na 2. kolo Bouldering Session v Lokal Bloku. Začíná se v 18 hod a „čeká na vás 55 nových cest, skvělé ceny pro vítěze a navíc úžasná a přátelská atmosféra! Každý, kdo odevzdá vyplněnou startovní kartu, získá slevu na vstupném a může vyhrát!!“ Závodí se ve dvou kategoriích.
 
V sobotu se můžete těšit na 7. kolo Bouldering Boje v Holešovicích, celý seriál Bouldering bojů má 15 klání. Tento den se také bude lézt na obtížnost. Ve Svitavách se uskuteční rovnou Český pohár dospělých a mládeže v této lezecké disciplíně.
 

Orienťák

 
Středa je věnována orientačnímu běhu, a to pod statusem Den orienťáku, takže se můžete těšit hned na několik akcí: Nebojte se mapy. Jde o náborový závod pro děti i dospělé v Borku. Další akcí pro začáteční i zkušené orienťáky je Den orientace v přírodě – závodit se bude v Novém Městě na Moravě. A konečně World Orienteering Day v ZOO Liberec, který startuje na loučce u vstupu do liberecké ZOO. V Praze se bude orienťákovat na Invalidovně – připraven je závod PPŽ1, ale nebude se jen závodit, můžete i potrénovat. Akce je vhodná i pro naprosté začátečníky.
 
Ve čtvrtek v Praze Kolovratech startuje MTBO závod ze seriálu Pražská MTBO Liga.
 
Týden můžete uzavřít Blouděním s mapou ve Svitavách. Závod je určen pro horská a treková kola. Tratě budou připraveny v délkách 20, 40 a 60 km.
 

Duatlon & in-line


Ve středu se mohou Brněnští těšit na tradiční Jihomoravské in-line středy. Startuje se v 17:30 v Brně-Komárově. V sobotu odstartuje duatlon v Kamenné u Budišova.
 
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 509 lidí)

Poslední inzeráty

spolulezec Plzen

Beh do vrchu

Parťák na běhání

Lezečky Ocún

Pánské pohory Lowa


Banner