REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

25km bike trasa předhůřím Jestřebích hor

03.05.2016 |Chrrr. | Cyklistika, Horské kolo

Jarní slunečné počasí táhne ven na kolo. Ale kam z Trutnova vyrazit, aby člověk po zimě nebyl jak prasátko z bahna a taky aby neumřel v kopcích, když ještě není rozježděný anebo prostě není tak zdatný? Zajímavou a mnohdy i velmi drsnou alternativou Krkonoším jsou Jestřebí hory, jejichž hřeben se zvedá nad Lhotou a táhne se nad Velkými a Malými Svatoňovicemi na Odolov. Sice hřeben není nikterak vysoký, ale kopce jsou tady výživné, proto raději na jarní vyjížďku zůstaneme jen „v podhůří“ tohoto hřebene.
 

Foto: Trutnov Trails; S únavou to na traily úplně není, aspoň na ty nejtěžší


Do Lhoty se z Trutnova nejlépe člověk na biku dostane po trailu po pravé straně řeky Úpy. Trail vede v příkrém svahu nad řekou a i když by měl být jednosměrný, ne všichni bikeři toto dodržují. Trail je opravdový singl a není vždy vidět za roh, proto se nenechte unést vášněmi a raději volte volnější tempo, ať se nekoulíte ze stráně do řeky… Na trail nejlépe nastoupíte u trutnovského plaveckého bazénu, zimního stadionu a koupaliště. Singl vás provede okolo elektrárny v Poříčí až do Lhoty (přes hlavní silnici okolo elektrárny podle vody až na most a přes něj a dále do vsi. Na asfaltce prudce doleva a na další křižovatce okolo koní doprava).
 

Z asfaltky na první křižovatce odbočte vpravo nahoru do kopce. Vystoupáte na tzv. spodní Panskou cestu, která vás povede pod Čížkovými kameny nad Bohuslavice. Tato zelená cykloturistická značka vás dovede až na asfaltku. Tu překřižte a pokračujte po lesní cestě rovně. Po příjemné lesní zvlněné cestě nejprve vyjedete mezi pole a po levé ruce budete mít železnici. Na „téčkové“ křižovatce u železničního přejezdu se dejte vlevo přes koleje a pořád rovně do kopce po žluté turistické značce, která vás dovede až na Sedmidomí – malá osada, kde je dneska už asi víc chalup než sedm, ale ne o moc. Překřižte hlavní silnici a pokračujte rovně mezi chalupami do lesa a nechte se žlutou značkou dovést až do depa Trutnov Trails. Ti co si chtějí vyzkoušet traily, nechť ať vyrazí (trasa v mapě nepočítá s poježdění na trailech) kam se jim zachce.
 

K PŘEČTENÍ: Bike´n´boulder – Trutnov trails
 
Méně zkušeným anebo unaveným jezdcům doporučuji projet Kozím trailem (z depa doprava) a pak sjet dolů do Lhoty k hospodě, kde je Trail centrum. Zpět k trutnovskému bazénu se snadno dostanete po silnici a cyklostezce okolo řeky (po trailu byste jezdit neměli neboť je jednosměrný, jak jsme již v úvodu říkali).
 
Anebo můžete trasu využít k vyjetí po řádění na trailech, kde se určitě zřídíte a budete potřebovat vyšlapat laktát z nohou…


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Jak na kolo v zimě: 2. díl – oblečení a doplňky

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner