REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. květnový týden (2.–8. 5.2018)

01.05.2018 |outfanatic |

Foto: Volkswagen Maraton Praha

Běh


Tento týden nás opět čekají závody ze všech soudků. 
Svátek maratonců a zároveň jeden z nejkrásnějších maratonů světa proběhne v neděli v podobě Volkswagen Maratonu Praha. Sejde se opět více než 10 000 běžců 79 národností a poběží ze Staroměstského náměstí, přes Pařížskou ulicí k Vltavě, dále přes Karlův most a dále s výhledem na majestátní Pražský hrad.

Přijď si se svým čtyřnohým kamarádem užít den plný zábavy! To je DM rodinný den -pětikilometrovou trasu, která vede krásným prostředím pražského parku Stromovka, si můžete společně projít, ale i proběhnout. Chcete si zazávodit? Stačí se přihlásit do kategorie Canicrossový závod a utkat se s ostatními psími sprintery. Pro všechny účastníky jsou připravená tematická trička, pro pejsky pak pamlsky, občerstvení na trase a také medaile v cíli.

30. ROČNÍK běhu drahanskou vrchovinou Memoriál Zdeňka Müllera, délka trati pro všechny kategorie stejná - 15 km, junioři a juniorky běží jen 5 km, vedoucí po lesní asfaltové cestě z Olšan směr tři Javory, tam je obrátka pro juniory, dál pak na rozcestí Kalečník, odtud potom po cestě směrem na hlavní cestu na Pozořice-Hostěnice, zde se asi 100 metrů od ní bude odbočovat doprava k chatě Jelenice.

Zaběhněte si závod výjimečný svou atraktivní lokalitou, kde na vás čeká běžně nepřístupný vápencový lom Velká Amerika a hrad Karlštejn. Proběhnete se přímo uvnitř impozantního kaňonu s jezerem a užijete si nádherné výhledy na gotický hrad vybudovaný českým králem a římským císařem Karlem IV. - BĚHEJ LESY KARLŠTEJN a  přesuňte se na místo, které vyniká přírodním i historickým bohatstvím.

Zažij nejbarevnější běh svého života! V tomto týdnu začíná první se seriálu Barvám Neutečeš 2018, den, kdy se staneš součástí akce plné barev, skvělé nálady, přátelství, rodinné pohody a nezapomenutelných zážitků. 
Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale především zábava. Děti, teenageři i dospělí, mladí i staří, jednotlivci, skupiny či rodiny s dětmi - zúčastnit se může opravdu každý! Vyraž na trasu dlouhou 5km během či chůzí a barevný tým Tě v 5 barevných zónách zasype barvami.

Foto:www.barvamneuteces.cz


Příznivci extrémních překážkových běhů mohou i tento víkend vyrazit na nějaký závod a to konkrétně na Gladiator race na 6 km a 20 překážek (či méně). Celá akce proběhne na tankodromu Milovice.

A na závěr fanoušci extrémních kopců vyrazí na sobotní Perun maraton, tedy běh v krásném horském prostředí Moravskoslezských Beskyd v oblasti Slezské Beskydy takzvané Goralii. „Konkrétně v okolí horských masívů – Javorový, Ropice, Príslop, Kozinec, Ostrý, kdy na každý vrchol se vystoupá nejprudšími svahy a poté sbíhá technickými úseky.“Kvadriatlon


Všestranné dvojice jistě zaujme sváteční Kvadriatlon dvojic v Týnci nad Sázavou. Leto se konná již 16. ročník. Čeká na vás opět běh, kanoistika, horské kolo a orientační běh.

Extrémní závod

 
Perun maraton je běh v krásném horském prostředí Moravskoslezských Beskyd - oblasti Slezské Beskydy, tak zvané Goralii.Na závodníky čeká 6 vydatných stoupání, 5 technické seběhy - kořeny, kamení, lesní cesty, 4 občerstvovací stanice. To vše vede k jedinému cíli na vrcholu Javorového vrchu, kde 41 km dlouhá trať s 3400m pozitivního převýšení končí možná výběhem zdejší sjezdovky, nebo až dole v místě startu :o)
Perun-SkyMarathon je zároveň Mistrovství ČR v SkyMarathonu® pro rok 2018.

KOLO

Také letos do Brna zavítá nejvyšší soutěž v závodech horských kol s názvem Český pohár Strabag Cup 2018. Letos se pojede hned jako druhý závod seriálu a bude opět zařazen do atraktivní kategorie UCI C1 pro kategorie muži a ženy elite. Můžeme se tedy těšit opět i na účast zahraničních závodníků. Pro letošní ročník byl zrušen závod v Eliminátoru a tak zbude v sobotu více času  na závody dětí a mládežnické kategorie.
Foto:Strabag

Foto:Strabag


 
Druhý závod série VALACHY TOUR- Valachy Duatlon, opět s centrem u hotelu Galik. Závod bude zahájen hromadným startem do úvodního běžeckého úseku o délce 3 kilometry. Následuje depo, ve kterém sednou závodníci na horské kolo a vyráží v sedle vstříc 15 km dlouhé trase. Po druhém příjezdu do depa opět obouvají tenisky a vyráží na závěrečnou část závodu - 1,5 km dlouhý běžecký okruh. Čeká na Vás terénní charakter všech etap trati.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner