REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. květnový týden (2.–8. 5.)

01.05.2016 |Lu |

Foto: Volkswagen Maraton Praha

Běh


Tento týden nás opět čekají závody ze všech soudků. Příznivce dlouhých běhů jistě potěší sobotní čtvrtý Dobřichovický kros půlmaraton, případně jeho zkrácená verze na 10 km „pro každého“. Těšit se mohou i děti na závod na 1 km.

Svátek maratonců a zároveň jeden z nejkrásnějších maratonů světa proběhne v neděli v podobě Volkswagen Maratonu Praha. Sejde se opět více než 10 000 běžců 79 národností a poběží ze Staroměstského náměstí, přes Pařížskou ulicí k Vltavě, dále přes Karlův most a dále s výhledem na majestátní Pražský hrad.

Příznivci extrémních překážkových běhů mohou i tento víkend vyrazit na nějaký závod a to konkrétně na Gladiator race na 6 km a 20 překážek (či méně). Celá akce proběhne na tankodromu Milovice.

A na závěr fanoušci extrémních kopců vyrazí na sobotní Perun maraton, tedy běh v krásném horském prostředí Moravskoslezských Beskyd v oblasti Slezské Beskydy takzvané Goralii. „Konkrétně v okolí horských masívů – Javorový, Ropice, Príslop, Kozinec, Ostrý, kdy na každý vrchol se vystoupá nejprudšími svahy a poté sbíhá technickými úseky.“Kvadriatlon


Všestranné dvojice jistě zaujme nedělní Kvadriatlon dvojic ve Zlenicích v Hotelu Kormorán. Čeká vás opět běh, kanoistika, horské kolo a orientační běh. Letos se těšte na tratě z malebného, přitom málo známého Velkopopovicka.


Extrémní závod


Kdo se nebojí opravdových výzev, ten by měl zavítat na víkendové Přežití, což je fyzicky i psychicky náročná akce pro dvojice se startem v Uherském Brodě. „Účastníci nesoutěží mezi sebou, protože hlavním soupeřem je především čas.“ Hlavním úkolem je ujít pěšky přibližně 80 km během 24 hodin, splnit cestou všechny úkoly, mít s sebou jen 100 gramů potravin, libovolné množství vody a někoho, kdo s vámi půjde.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 508 lidí)


Banner