REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Při nezvyklých disciplínách tekly nervy

Ohlédnutí za Prague Outdoor Training Cup 2013

18.10.2013 |Lucie Žemberyová | Extrémní závody

Foto: POTC 2013

Pražský park Podvinný Mlýn, sobota 12. 10. 2013, 12 hodin. To bylo místo, datum a čas konání již druhého ročníku závodu Prague Outdoor Training Cup.
 
Pro případné diváky a fanoušky mohlo být zpočátku trochu obtížné v parku se zorientovat a vysledovat mezi ostatními návštěvníky právě závodníky Prague Outdoor Training Cupu, jelikož park právě v sobotu hostil hned několik akcí najednou. Na přilehlém stadiónu se konalo jakési dětské sportovní klání, které o sobě dávalo vědět bujarým hlaholem a mikrofonem zesíleným hlasem moderátorky, travnatou plochu ve středu parku pak okupovaly stánky s párkovou předvolební kampaní, odkud se linuly hlasité tóny provařených českých odrhovaček. V širokém okolí stánků se odpočinkovým krokem promenádovaly hloučky lidí pojídajících zdarma rozdávané párky, takže se mezi nimi účastnící závodu poněkud ztráceli. Cvičené oko ale nakonec přece jen odhalilo sportovce, které prozradily nejen obligátní kompresní podkolenky, ale i barevná trička s logem závodu, která od sebe odlišovala jednotlivé týmy. Co tým, to jiná barva.
 
Týmů startovalo celkem sedm, každý tým čítal čtyři závodníky, tři muže a jednu ženu. Jednotlivá stanoviště s úkoly byla po areálu rozložena tak, aby bylo možné co nejkreativněji využít terénních prvků, které vysočanský park nabízí.
 
Foto: POTC 2013

Foto: POTC 2013

Začínalo se zahřátím na atletickém oválu při 600m štafetovém běhu, kde proti sobě závodily vždy dva týmy (s výjimkou sedmého – lichého), které za sebou nastupovaly ve zhruba dvacetiminutovém intervalu. Ti, co si odbyli běh, pokračovali na další stanoviště, které sousedilo právě s předvolebními „párkostánky“. Závodníci tak tedy přeskakovali překážky s medicinbalem v náruči v rytmu písně „Mně se líbí Bob“, pak si dali sprintem slalom mezi značkami až na místo, kde na ně čekaly kliky na úchopech s nohama na medicinbalu. Od těch se je sice snažil rafinovaně odlákat z amplionu vyřvávající Waldemar Matuška svou doslova ďábelskou nabídkou „Johoho, tuhle rundu platím já“, ale soutěžící toho nic nedbali a disciplinovaně odklikovali, následně se vrhli do výtlaků sand bagu nad hlavu, do běhu se sand bagem za hlavou a posléze se zapáleně pustili i do shybování, přestože se je agitační komentátor „od vedle“ snažil zlomit k soutěžnímu pojídání párků.
 
Foto: POTC 2013

Foto: POTC 2013

Další dvě stanoviště sice také byla umístěna na stejné zelené ploše jako „párkaři“, ale již v o trochu větší vzdálenosti, a tak se mohli sportovci o něco lépe soustředit na další úkoly. Jedno ze stanovišť bylo vybaveno dvěma velkými pneumatikami, na které se vyskakovalo, poté klikovalo s nohama na pneumatice, následovaly střihy s oporou o pneumatiku a tricepsové kliky. V závěru museli všichni čtyři členové co nejrychleji odtlačit pneumatiku po 30m dráze.
 
Foto: POTC 2013

Foto: POTC 2013

Hned vedle pneumatik čekalo stanoviště s netradiční hasičskou disciplínou. Závodníci museli vyběhnout s hasičskou hadicí v každé ruce, následně hadice zahodili, aby měli volné ruce na kladivo... Ne kladivo na čarodějnice, ani na vyřvávající párkaře, ale na disciplínu zvanou hammer box. Poté ještě přišlo překonání dřevěné zdi a následný sprint zpět do cíle.
Pěkné místečko „na hraní“ poskytl organizátorům i závodníkům amfiteátr s kameny a kládami, který vypadá jako z Flintstoneových. Zde si dali všichni účastnící Prague Outdoor Training Cupu menu ve složení 20 dřepů se sudem nad hlavou, 20 výpadů se sudem nad hlavou, 20 mrtvých tahů se sudem a 20 výstupů na kámen, jak jinak než opět se sudem, který vážil 13 kg pro kluky a 8 kg pro holky.
 
No a aby toho nebylo málo, organizátoři naložili soutěžícím ještě nášup. Na dalším stanovišti museli atleti zvládnout vždy ve dvou čtveřici cviků, a to klasické kliky, dřepy, sedy lehy a kliky ve stojce, poté je harmonogram organizátorů vyhnal s těžkým sudem nahoru do schodů a poté zase se sudem pěkně dolů. Poněkud sisyfovské, napadlo by jednoho... Ovšem Sisyfos nemusel během svého snažení dělat ještě angličáky nebo výdrže ve cviku zvaném prkno, tak jak to dostali pro zpestření naordinováno závodníci Prague Outdoor Training Cupu.
 
Foto: POTC 2013

Foto: POTC 2013

Příjemnou změnou bylo po lopotném tahání sudů lanové centrum, které mělo pod vedením instruktorů prověřit mrštnost a rovnováhu sportovců. Zdálo se, že tyto disciplíny atlety baví a jistě by si je užili ještě více, kdyby během nich nezačalo pršet. Déšť s sebou sice přinesl tu výhodu, že v lanovém parku vydrželi jen asi čtyři kusy návštěvníků „obecných“, takže soutěžící měli areál prakticky pro sebe. Na druhou stranu ale mokrá lana, mokré boty a mokré dlaně víc klouzaly a zmoklí závodníci se museli víc snažit, aby při čekání na uvolnění stanoviště neprochladli.
 
Foto: POTC 2013

Foto: POTC 2013

V promoknutí ale nakonec mohli vidět mnozí i jinou výhodu než jen vylidnění parku. Zmoklým závodníkům už totiž nemuselo dvakrát vadit případné úplné promočení při následující a zároveň finální disciplíně. Tou totiž bylo pádlování na paddleboardu 30 metrů proti proudu řeky Rokytky.
 
„I když se většině závodníků závod líbil, některým při nezvyklých disciplínách pěkně tekly nervy a byly slyšet i názory, že do závodu nepatří. Je to však právě naopak. Náš závod je právě o netradičních disciplínách,“ řekl po soutěži její organizátor, pan Roman Valenta.

Na fotografie se můžete podívat sem na náš facebook.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner