REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Virtuální závod je zpět: tentokrát v Ústí nad Labem

28.04.2016 |Kuba Vondrášek | Běhání

Vzpomínáte si ještě na seriál Virtuálních závodů Outfanaticů, který jsme minulý rok pořádali? Během jednotlivých kol se běželo v pražských parcích, jako je Divoká ŠárkaKrčský Les či v oboře Hvězda. V červnu dokonce závod překročil i hranice Prahy a běhalo se v Trutnově. Celý koncept virtuálního soupeření se zalíbil studentům z ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně a rozhodli se v naší spolupráci závod opět vzkřísit.

Ilustrační foto, Zdroj: flickr.com


Pro ty co si na virtuální závody nevzpomínají, připomeňme, o co tady jde. Při této formě závodu se závodníci nemusí ani potkat (My ale doporučujeme běhání s přáteli, je to větší zábava.). Stačí jen, když každý ze závodníků má u sebe GPS zařízení, které zaznamenává trasu. Jednotlivé výkony se pak porovnávají online pomocí aplikace na Strava.com. Velkou výhodou takového závodu je, že nejste ničím omezovaní. Můžete běžet kdykoliv se vám to hodí a když zrovna prší, tak to hold odložíte na zítřek. Navíc se v lese nemusíte motat se spoustou ostatních běžců a platit za to drahé startovné.


Pokud přeci jen ještě váháte nad účastí, tak vás možná přesvědčí hlavní cena, kterou do závodu darovala cestovní kancelář AJV Příbram a není jí nic menšího než sportovní zájezd do Rakouska dle vlastního výběru. Do slosování o hlavní cenu budou zařazení všichni závodníci. Trasa závodu je opravdu pro každého. Okruh měří 3 km s 90m převýšením.


PŘEČTĚTE SI: Bike'n'Boulder – Rychlebské stezky

 

Jak se zúčastnit virtuálního závodu?


Rozhodni se, kdy se ti nejvíc hodí běžet závod, jestli sólo anebo s kamarády, ráno, v poledne nebo večer, je to jen a jen na tobě.

Pořádně si nastuduj trasu v outdoormapě. Do svého smártfounu si stáhni aplikaci, která tvůj běh zaznamená. Nejlépe tu přímo od Strava.com. Nezapomeň vyplnit přihlašovací formulář zde.


PŘEČTĚTE SI: Bosky nebo obutý? Obojí je pro tělo přínosem


Závod můžeš opakovat, kolikrát chceš, bude se ti počítat vždy ten nejlepší čas. Před ostrým startem doporučujeme trasu proklusat a obhlédnout si značení. Po návratu domů stáhni data z GPSky nebo z telefonu do aplikace na www.strava.com. Pokud jsi správně proběhl celou trasu (nikde ses moc neodchýlil), aplikace tě sama zařadí do průběžných výsledků, které najdeš tady.

Aktuální dění ze závodu můžeš sledovat na facebookové události. Jsou připraveny i doprovodné soutěže o zajímavé ceny.

Kudy tudy cesta?


Závod se běží kousek za kolejemi UJEPu na Střižáku. Okruh je dlouhý 3 km s převýšením 90 m. Navigovat tě bude modrá turistická značka. Aby ses na začátku moc neutavil, tak je start umístěn až u betonové kostky za druhou serpentýnou silnice. Odtud běž pořád po úzké lesní pěšině a drž se modré značky. Po 1,2 km se trasa stočí prudce do leva a začne se vracet. Na 2. km se značka odděluje doprava ze stráně k prameni. Ty běž ale pořád rovně a značka se k tobě opět připojí. Modrá tě povede dál skrz zahrádkářkou kolonii, na jejímž konci zabočuje doleva ke sloupu elektrického vedení a hned zas doprava zpátky na Stížovickou ulici. A tady je cíl závodu.

Těšíme se na vaše skvělé výkony a přejeme rychlé a lehké nohy!


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 935 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner