REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Nechoďte s dívkou, která létá nebo létala na paraglidu...

26.04.2016 |Štěpánka Kadlecová | Paragliding

Dívka, která jednou propadla vzdušné vášni jako je paragliding má mnoho společných rysů s dívkou, která cestuje (viz jeden stejnojmenný článek). Je to dívka s vlasy a pletí ošlehanou od větru. Má několikrát „přepálený“ nos, protože je prostě blíže sluníčku. Proto si dává velkou vrstvu opalovacího krému jak na nos tak rty, čímž se rázem stává nefotogenickou a nepolíbitelnou.
 


Má zcestovalých mnoho hor, jak českých tak zahraničních. Oproti běžným smrtelníkům má však možnost zažít pohledy, jaké se nikdy nikomu nenaskytnou. Takové pohledy, které ji doslova rozšiřují obzory. Takové, které se uloží hluboko do paměti…


Tahle dívka je zvyklá řídit si svůj život sama. Nic jiného ji nezbývá, kluzák není na dálkové ovládání. Za všechny svá rozhodnutí bere plnou odpovědnost. Ví naprosto přesně, co znamená být svobodný a právě pro tento pocit žije, létá.
 

Své svobody si váží. Těžko si ji podmaníte, pokud ji nebudete inspirovat.

 
Když budete mluvit o svých problémech typu: „jak vás šéf naštval“ nebo „že jste dostal pokutu za parkování“, bude si jen v duchu promítat, jaké problémy musela řešit při „zavleklém uchu“, kdy ji padák začínal upadat do spirály nebo si zavzpomíná na svojí první vyhozenou záložku – v těchto chvílích řešila opravdu „životní“ problémy. Spousta problémů běžných lidí jsou pro ni malichernostmi. Nad své problémy se dokáže povznést, a to doslova.

Když se rozhodne obětovat jeden „létací“ den pro procházku s vámi, připravte se, že budete slýchat hlášky typu: „Dneska jsou ale krásné Cumuly!“, „Ty základny jsou pěkně vysoko, to budou dneska zase přelety!“ a „To je krásné termické počasí.“ Když na ní budete mluvit a ona nebude reagovat, pravděpodobně její myšlenky „točí stoupák“ společně s poštolkami, na které upřeně hledí. Když si s ní budete dávat piknik na louce, dostane tiky do svých „půlek“ pokaždé když ucítí, že se trhá ze země proud teplého vzduchu. Roztočí se jí pomyslná vrtule u zadku, nejraději by se rozeběhla, vznesla se a začala točit.
Jediný čas, který s vámi bude bez výčitek trávit je za špatného počasí nebo při čekání na vítr. Večery ráda tráví s přáteli, se kterými sdílí zážitky a zkušenosti, které ji posouvají dál.


K PŘEČTENÍ: Hohe Wand – lezecký, ferratový a paraglidový ráj kousek pod Vídní
 
Pokud má jet někam na dovolenou, koukne se nejdřív, jestli tam jsou kopce, prostuduje absolvované lety na xcontestu a zjistí si, jaké tam jsou přistávačky a samozřejmě i meteorologické podmínky. Když jsou pro ni informace schůdné, zjišťuje doplatek za nadměrné zavazadlo. Jelikož chce ušetřit, snaží se co nejvíce svých věcí zabalit k padáku a tak většinou cestuje s malým množstvím oblečení.
 


Chcete létat s ní?


Pokud se rozhodnete, že chcete létat taky, připravte se na dva možné scénáře:

1. Bude o vás mít tak velký strach, že vám to stejně nedovolí. Nejvíce ji potěšíte, když budete pod kopcem v pohotovosti, abyste pro ni mohli kamkoliv dojet. Takže jestli přeci jen chcete zkusit chodit s holkou, která létá na glidu, musíte mít řidičák!

2. Bude jí to jedno, protože když je ve vzduchu, tak prostě letí bez ohledu na kohokoliv jiného. Takže pokud s ní „neudržíte“ let, máte smůlu, protože ona se chce dostat co nejvýš a co nejdál.


K TÉMATU: Standa Mayer: „Red Bull X-Alps? Nic těžšího jsem nezažil“
 
Paraglidistky jsou skromné holky, k životu jim stačí hory, vítr, sluníčko a přátelé, kteří pro ní dojedou, když někde „vyhnije“. Nechoďte s holkou, která létá na paraglidu, pokud sám nelétáte, protože ji prostě nepochopíte. A pokud létáte, nezapomeňte na ni ve stoupácích vždy počkat, pořád je to „jenom“ ženská, která dokáže zařídit „tichou domácnost“…
 
Dámy pozor, prý to funguje i obráceně (hehe…).

Foto: Archiv Štěpánky Kadlecové
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

10.02.2016

SOS aneb jak přivolat pomoc

20.01.2016

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner