REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. dubnový týden (18.–24. 4.)

17.04.2016 |Lu |

Foto: Orlice Cup

Krátké běhy


Příznivci kratších běhů můžou v úterý vyrazit na běh do vrchu Komořany – Čihadlo na 5 km s převýšením 175 metrů.

Ve středu by pražští okruhoví běžci neměli chybět na Kondiční 12-ti minutovce a 800 metrech na Tribuně stadionu UK Praha v Praze – Hostivaři.

Na čtvrtek je nachystán tradiční Jarní běh Ďáblickým hájem na 2,8 km pro ženy nebo 5,6 km pro muže. Trať vede 500 m po silnici a pak zbytek po lesních cestách.

Týden můžete završit v neděli na Běhu na Petřínskou rozhlednu, který po 3,5km běhu do vrchu vyvrcholí 299 schody na rozhlednu. „Samotná cesta po schodišti nahoru je celkem jednotvárná, běžci se zamotá hlava, brzy ztratí orientaci a když si myslí, že už je nahoře, bývá zpravidla tak ve třetině.“

Dlouhé běhy


Fanoušci delších běhů by měli v sobotu vyrazit do Plzně na Půlmaraton plzeňského kraje, případně na přidružené závody na 5,85 nebo 9,59 km, večer jim za odměnu zahraje plzeňská kapela kapela Semtex.

Podobně dlouhý běh se poběží v neděli v Nymburce na čtvrtém ročníku Nymburského půlmaratonu. Závod o délce 21,1 km povede centrem města, městským parkem, labskou cyklostezkou a přes dva mosty.

Pro ženy je určen sobotní štafetový běh NoMenRun na 88 km Vysočinou a kouskem Jihomoravského kraje. Holky čeká 8 úseků a startuje se ve 4 z Areálu SKI Nové Město na Moravě. Cíl bude ve Velké Bíteši.Kolo


Tradiční otvírák nové cyklistické sezóny Trans Brdy, „na který se po dlouhém zimním cyklistickém půstu těší velcí i malí bikeři“, propukne v sobotu v Dobřichovicích. Můžete si vybrat z délky na 58 km s převýšením 1 529 m, 37 km s převýšením 1 089 m a 17 km s převýšením 280 m. Přidruženy budou i rodinné běhy a dětské závody.

Cyklistický závod 50 Český Ráj se odehraje v sobotu ve velmi atraktivním prostředí Českého ráje se startem a cílem u Komárovského rybníka. „Trať závodu je vedena po vyznačených trasách v malebných lokalitách kolem hradu Kost, zříceniny hradu Trosky, rybníka Vidlák, zámku Hrubé Skály, Příhraz, rybníka Žabakoru, skalního masivu Drábských Světniček, kráteru Mužský a zříceny hradu Valečova. Svým profilem a povrchem je určena ke sportovnímu vyžití široké veřejnosti.“

Kdo raději krouží na kole po trati, ten ať vyrazí v neděli závod Bike Ranch Cup na tradiční cyklistický pražský okruh v parku Višňovka,


Orienťák


Ve čtvrtek propukne také jarní sezóna Pražské MTBO ligy v Záběhlicích. Jen pro připomenutí, pražská MTBO liga je bodovaný seriál veřejných tréninků, nejde o oficiální závodní sérii, nýbrž o akce určené primárně pro trénink a popularizaci MTBO sportu.

Pro požitkáře je zase určený sobotní VIPrahlý BAJKonur, tedy orientační pětihodinovka dvojic s mapou na horském či trekovém kole. Akce je určena všem cyklistům, kteří si chtějí zajezdit v pěkné přírodě na trati s volným pořadím kontrol zakreslených v cykloturistické mapě. Start bude v Týnci nad Sázavou.


Triatlon


A kdo je příznivec všestrannosti, či má dva schopné kamarády, ten může v sobotu vyrazit na Orlice cup, na jarní extrémní závod tříčlenných týmů i jednotlivců v běhu, MTB XC a na kajaku. Startovat se bude v Chocni. Štafeta zahrnuje běh (14,5 km), MTB (30 km) a vodu (10/6 km).

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner