REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Outdoorové zbytečnosti

14.04.2016 |Kuba Vondrášek |

Aktivity v přírodě prodělaly v 21. století obrovský boom. Pobyt a sportování na čerstvém vzduchu se stalo mnohem populárnější a začaly se objevovat i nové formy sportování. Aby se takovýto nový sport stal oblíbený, musí mít v názvu „frý“. Už se totiž nejezdí na skokánek, ale děláte freestyle, nejdete si zaběhat, ale jdete na freeruning. Nesmím zapomenout ani na freeride, freedive a tak dále, dalo by se pokračovat do nekonečna. Novým sportům ovšem neslušelo pojmenování přírodní sport a bylo potřeba vymyslet něco více cool, tak vznikl autdór.

Grandpa's FireFork, Zdroj: lightmyfire.com


Outdoor se dále vyvíjel, až se ze sportování stal životní styl, nebo chcete-li lifestyle a takový lifestyle je neuvěřitelný byznys. Firmy tak začaly produkovat obrovské množství různých vychytávek, které jsou lehčí, rychlejší, teplejší, ovladatelnější, zdravější atd. Díky tomu je dnes ten outdoor opravdu skvělá zábava, ale občas firmy toužící po ještě větším zisku vyprodukují věc, která vypadá spíše jako z dílny Ládi Hrušky, než že byla vyvíjena ve spolupráci s profesionálními sportovci.


Přeborníkem ve výrobě takovýchto zbytečností je švédská firma Light My Fire, která vyrábí například známou lžičkovidličku spork. O užitečnosti tohoto kusu plastu by se dalo polemizovat, já ale osobně raději zůstanu u klasického bagra. Ovšem tou nejvtipnější věcí co tato firma vyrábí je produkt nazávaný Grandpa´s FireFork, volně přeloženo jako dědova opékací vidlice. Tento kus drátu si můžete koupit zhruba za stovku a odměnou vám za to bude, že už nemusíte ořezávat pruty do špičky. No nekup to. Další švédskou vychytávkou je produkt Tinder-on-a-Rope. Jedná se o kus dřívka z vysoce smolnatého dřeva, které vám usnadní zapálení ohně. Dobrá, to není úplně taková zbytečnost, ale uvědomte si, že nosíte dříví do lesa.

Spork
Zdroj lightmyfire.com


Spousta funkcí k ničemu


Možná jste jí dostali jako dárek a od té doby vám leží doma. Ty odvážnější z vás ji možná nosí v peněžence, ale doufám, že si ji nikdo nekoupil sám. O čem, že je řeč? No přeci o kartě přežití. Jak lákají prodejci, jde o účelný doplněk, který vám pomůže při toulkách městem i přírodou. Doplněk to bezesporu je, ale tu účelnost trochu postrádá. 2 mm tlustý nerezový plech v sobě ukrývá nůž, pilku, otvírák na konzervy, otvírák na pivo, pravítko, úhloměr plochý šroubovák a dva maticové klíče. Samé věci co se můžou hodit, že? Ale když to spojíte všechno dohromady, tak už to moc nefunguje. Alespoň, že ta cena není tak hrozná. Pořídit se da za 90 Kč

Multifunkční karta
Zdroj: dopenezenky.cz


Největší kámen úrazu je v samotné podobě karty. Protože, když chcete použít jednu funkci, tak vám celý zbytek karty překáží. Například pro použití velkého klíče, by kolem šroubu musel být prostor minimálně 4 cm. Když budete chtít něco uříznout nožem, tak vás do ruky budou bodat zuby pily a navíc s 3cm čepelí toho moc neuříznete. Stejně je na tom i pilka. No a co otvírák na lahve? Ten je dnes součástí téměř všeho, ale zároveň všechno se dá používat jako otvírák. Neříkejte, že jste nikdy neotvírali pivko předmětem, který k tomu nebyl přímo určený.


Při brouzdání po internetu jsem narazil ještě na jednu zajímavou věc, kterou je Mystical Fire. Kouzelný balíček, se kterým máte o zábavu postaráno. Jen ho vhodíte do ohně, nejlépe tři na jednou, a plameny se vám zbarví do všech možných barev. No kdo si tohle koupí a jak to vůbec můžou nazývat outdoorová vychytávka?!?


Mystical Fire
zdroj: bonjourlife.com


A co vy, mate doma také nějakou zbytečnost, kterou jste nikdy nepoužili? Pochlubte se nám v komentářích. Jinak pokud scháníte nějakou opravdu užitečnou věc, tak se můžete inspirovat Tipy na dárek pro outfanatika.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner