REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

To nej z březnových článků

12.04.2016 |Outfanatic.com |

Hned na začátku měsíce vás Liskamm zavedl na Silvrettu a navedl, jak pěšky zdolat tamní vrcholy tedy, za předpokladu příznivého počasí. Dalším článkem zaměřeným na turistiku a treking bylo Totes Gebirge: pohodový trek i extrémní vertikála. Jedná se ferratové lezení v Alpách, kdy dva protější kopce (Spitzmauer a Große Priel) jsou sic téměř stejně vysoké (rozdíl jen 69 m), ale na jeden můžete jít jen tak na pohodu, zatímco na druhý musíte zdolat skoro 700 výškových metrů, 1 300 metrů fixních lan, 330 lanových kotev, 16 žebříků a 180 kramlí.
 

Foto: Kuba Vondrášek


Na běžky jste byli pozvaní jak do Krkonoš na Černou horu – tam můžete i v létě na bike anebo na hike, tak i na Šumavu nebo do Jizerek. Běžkování ale hltáním kilometrů nekončí. Můžete na nich vyzkoušet i trochu freeridu anebo i nějaké skoky a lety.
 

V kontrastu se zimním obdobím v ČR a jste mohli sledovat počínání českého závodníka v AR při závodě v Patagonii – Patagonian Expedition Race, který bohužel jeho tým nedokončil. Ale zážitek to byl prý úchvatný. A taky se v březnu možná trochu nečekaně jezdilo na divoké vodě v ČR, a to rovnou na Čerťácích a za 30 kubíkové vody, což bylo sice trochu studené, ale luxusní poježdění.
 

K PŘEČTENÍ: Klimatický jev El Niño – Jezulátko, co ovlivní celou Zeměkouli

 
Komu je ČR pro cestování po svých malá, může se vydat po Evropských dálkových trasách i jinam do Evropy, třeba na Balkán anebo do Skandinávie. Jak to ve sportu funguje s rituály a pověrami si můžete přečíst tady. A kdo se chystá na lezení a hlavně jištění parťáka, tak by si mohl pár základních zásad přečíst v 1. díle seriálu Jak správně jistit.

Do světa GoPro techniky vás zavedl Milan Bohoněk, když sdílel své zkušenosti se stříháním videí získaných právě z kamerky GoPro. Kromě střihu jste se mohli dozvědět o spoustě dalších fíglů tipů a triků, na které autor, jako začátečník postupně přicházel sám… A že stříhání, resp. výledek je docela sranda, se můžete přesvedčít na videu sami:
 

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner