REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. dubnový týden (11.–17. 4.)

10.04.2016 |Lu |

Foto: Pardubický vinařský půlmaraton

Krátké běhy


Kratší běhy budou probíhat především v Praze a blízkém okolí a to v úterý na Běhu JSS TF ČZU na 3 km na tartanu nebo ve čtvrtek na Běhu Hvězdou na Praze 5 na 6,6 km pro muže nebo 3,3 km pro ženy terénem. V sobotu se bude Běhat Jižním městem rovněž terénem na tratích 4,6 až 6,9 km

V sobotu se poběží ve Velkých Chabrech 20. ročník Velké ceny Gustava Peši, který vede malebným Drahanským údolím. Závodit se bude na tratích od 100 m pro nejmenší děti až po 4,2 km pro dospělé.

Ve stejný den se na druhé straně republiky v Ostravě proběhne další ze série Night Run. Jak už asi víte, jde o zážitkový běh na 10 km a na 5 km, který se uskuteční v centru Ostravy a v jeho okolí. Start je na Masarykově náměstí a trať pokračuje do Komenského sadů a zpět na náměstí podél řeky Ostravice. Nebudou chybět dětské závody a novinkou bude vložený rodinný závod.

Dlouhé běhy


Delší běhy se již vzdálí od Prahy a ve středu můžete vyrazit do Pardubic, kde se poběží Jarní hodinovka na dráze Městského atletického stadiónu na Dukle.

Na Liberecku se v sobotu poběží akční Ještěd Sky Race na trase 24,5 km s převýšením 1 550 m+. Nemusíte se bát, ani pokud si moc nevěříte, limit 6 hodin je nastaven i pro hobíky, „takže nemějte strach, že bychom na vás nepočkali se vší slávou.“

Půlmaratony vás čekají v sobotu na Pardubickém vinařském půlmaratonu, kde můžete vyzkoušet i koloběžku či handbike a v neděli v jižních Čechách na závodu Kolem Hluboké na 25 km. Trasa závodu vede po asfaltových cyklotrasách a silnicích III. tř. Start a cíl závodu je na stadionu TJ Hluboká.

Nedělní půlmaratony proběhnou v Brně na Brněnském půlmaratonu a Brněnské desítce, tedy na tradičním běžeckém závodě v ulicích města Brna. Závodníci na 10km trati absolvují jeden okruh, závodníci na trati půlmaratonu okruhy dva. Další běžeckou půlku si můžete zaběhnout při Žateckém půlmaratonu a desítce.
 
 

Koloběh


Populární závod párů Koloběh, při kterém si dvojice střídá kolo a běh, odstartuje v sobotu v Braníku, pojede se do Černošic a zpět.

Kolo


V sobotu vyrazí z Roudnice nad Labem závod Po stopách praotce Čecha. Závod je veden po lesních a polních cestách v okolí hory Říp a Roudnice nad Labem. Délka trasy je zhruba 30 km a převýšením kolem 500 m.


Duatlon


Počasí už přeje i duatlonům a tak vyražte v sobotu do Dobrošova v okrese Náchod na Jarní horský duatlon na trat běh-kolo-běh na 5,7, 35 a 4,2 km. Další možnost bude ve stejný den na Prachaticku na Duatlonu Dolany, na trati 8 km kolo, 4 km běh.
 
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner