REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Registrace běží, nezapomeňte na svoji výzvu

07.04.2016 |Horská výzva | Běhání, Trail running, Turistika a treking, Extrémní závody

Tisková zprávička od organizátorů Horské výzvy na sebe dlouho nenechala čekat: Příští měsíc odstartuje nový ročník mimořádně atraktivního seriálu Rock Point – Horská výzva. Pětidílnou „tour“ horských běhů a trekingu na úvod přivítají Krušné hory, takže první porce emocí, odhodlání, velkých soubojů a výkonů přijde jakoby shůry dáno na Božím Daru. Registrace je přitom už v plném proudu.
 


„Horská výzva je tu pro všechny, kteří se nebojí skutečných výzev. Každý si může najít tu svoji, ten svůj důvod bojovat, hýbat se, zamířit do nejkrásnějších koutů hor České republiky, nebo prostě vítězit. Síla překonávat výzvy, je v každém z nás, ale jediné, co člověka brzdí, je on sám. Nebojte se sami sebe, vypusťte bojovníka, kterého máte v sobě. Připraveny jsou opět trasy pro malé i velké, silné i slabší. Trať si prostě vybere každý,“ burcuje Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.
 

Šestý ročník s sebou přináší řadu novinek, ale zejména tolik očekávané rozšíření. Vůbec poprvé se poběží v pěti zastávkách. V květnu seriál zahájí v Krušných horách, v červnu se nově poběží v Beskydech, v červenci jsou na programu Jeseníky, v srpnu Šumava a v září na závěr přijdou Krkonoše. Na všech akcích si účastníci mohou vybrat ze tří délek tras – Long, Half a Short o průměrných délkách 14, 35 a 63 km rozděleným na kategorie muži, ženy a dogtreking mužů a žen. Pro trasu Long navíc ještě kombinace týmu Mix. Bonusem je též nesoutěžní charitativní Pochod s Mixitkou, z něhož je polovina startovného věnována na léčbu vytipovaných dětských pacientů. „V Krušných horách budeme stejně jako loni pomáhat Matěji Židlickému, který od narození trpí neuro-genetickým onemocněním zvané Angelmanův syndrom. Nově bude v kanceláři připravena také kasička, kam bude možné vložit pro Matěje i další příspěvky. Podpořit ho tak mohou i ti, kteří nesoutěžní pochod nepůjdou,“ upozornil na benefiční ráz akce Zitta.
 


Zatímco v předchozích letech byly všechny kategorie na všech distancích vypsány pouze pro dvojice, na Božím Daru vůbec poprvé vyběhnou na trať jednotlivci. Dvojice běží už jen na královské trati Long, ty ostatní pořadatelé uvolnili pro jednotlivce. „Z bezpečnostních důvodů jsme kvůli nočnímu startu Long pro jednotlivce neotevřeli, ale ve zbývajících kategoriích jsme udělali změnu, po které celá řada lidí toužila. Vyšli jsme vstříc poptávce, takže věřím, že díky tomu mnozí snáz najdou tu svoji výzvu,“ podotkl Zitta, když připomněl, že každý závodník v cíli získá pamětní medaili závodu a ti na stupních vítězů si dokonce odnesou unikátní odlitky v designu seriálu.
 
Odlišné je letos i startovné, se kterým šli pořadatelé níže. K němu ale dali hned několik příplatkových možností v podobě pamětního trika s potiskem nebo GPS Trackeru, díky kterému bude možné neustále sledovat online pozici závodníka. „Děláme vše, abychom seriál veřejnosti přiblížili, ale přitom také zatraktivnili. Ti, kteří se k nám vrací, už vědí, že hned na úvod je čeká na Božím Daru tradičně jedinečná atmosféra v samotném centrum na náměstí u radnice,“ připomněl ředitel Zitta.
 


Přímo na místě konání akce se nudit nebudou ani nesoutěžící. V rámci každé zastávky bude součástí doprovodného programu „Malý filmový festival – Expediční kamery“. „Už v průběhu pátečního večera, ale i během sobotního odpoledne budeme promítat filmy s outdoorovou tématikou. Novinkou a součástí programu bude slackline dráha a pro děti určitě nebude chybět trampolína,“ pozval do dějiště ředitel závodu Pavel Zitta.
 
První zastávka je na programu 20. a 21. května na Božím Daru v Krušných horách. Elektronická registrace poběží na stránkách závodu www.horskavyzva.cz až do 2. května. Dále bude možné přihlásit se až na místě. 

Foto: Horská výzva

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner