REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Letošní SkiTour trhala i přes nedostatek sněhu rekordy

05.04.2016 |SkiTour | Běžkování

Zajímavá hodnotící tiskovka nás zastihla, a tak vám ji přinášíme: Téměř 8 200 závodníků si zazávodilo v devátém ročníku největšího domácího seriálu v běhu na lyžích SkiTour, který se představil v Jizerských horách, Orlických horách, Beskydech a Javornících, Jeseníkách a na Šumavě. I přes nepříznivou letošní zimu se podařilo uspořádat všech šest závodů SkiTour a dva nejmladší závody SkiTour se mohou dokonce pyšnit rekordní účastí.
 


Poznej Česko na běžkách, heslo největšího seriálu v běhu a lyžích SkiTour, letos platilo dvojnásob. Téměř všechny závody nabídly nové trasy, které závodníci dosud neznali. Běžkaři tak mohli poznávat nová neokoukaná místa, která jim přiblížila Česko na běžkách zase o trochu více.
 
„Jsme velmi rádi, že i přesto, že zima nebyla ideální, za sebou máme úspěšnou sezonu. I když byl na některých místech nedostatek sněhu, závody jsme přesunuli na nové trasy a náhradní termíny. Žádný ze závodů nemusel být zrušen a Kašperská 30 a JeLyMan dosáhly dokonce rekordní účasti,“ hodnotí
9. ročník seriálu SkiTour David Douša z agentury RAUL, která seriál pořádá.
 

Dva nejmladší závody SkiTour, Kašperská 30 a JeLyMan letos zaznamenaly výrazný nárůst závodníků a mohou se tak pyšnit rekordní účastí. Na start JeLyMana se postavilo 423 závodníků, u Kašperské 30 závodilo dokonce o polovinu více než u předchozího ročníku, tedy 514 běžkařů.
 
Závodů SkiTour se účastní jak profesionální běžkaři, tak hlavně ti, pro které je běžecké lyžování velkým koníčkem. Letos SkiTour poprvé představila 10kilometrovou trasu pro rodiny s dětmi a nováčky, kteří si třeba na delší trasy zatím netroufnou. Pro téměř desetinu závodníků byly závody seriálu SkiTour vůbec první, které na běžkách absolvovali.
 
Závodníci společně strávili ve stopách všech závodů SkiTour 8 071 hodin 56 minut a 25 sekund a najeli téměř 300 tisíc kilometrů. Kolik najedou závodníci za rok při jubilejním 10. ročníku?
 

Foto: SkiTour

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner