REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Hannah EPO Survival 2016 – prestiž roste, atmosféra zůstává

04.04.2016 |EPO Survival | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Orientační běh, MTBO, Extrémní závody

Poslední květnovou sobotu odstartuje ve tří hodiny ráno již pátý ročník závodu EPO Survival. Letos díky novému generálnímu partnerovi pod názvem Hannah EPO Survival 2016.
 
Kořeny tohoto závodu sahají až do roku 2010, kdy současní pořadatelé uspořádali survivalový závod pro pár přátel z oddílu Ekonom Praha Outdoor (EPO). Organizace byla čistě amatérská a pořadatelé si většinou vystačili s pomocí rodinných příslušníků.
 

Na trati soupeři, ale v cíli EPO Survivalu vždy vládne pohodová a přátelská atmosféra – rok 2012


Nadšení těch pár účastníků, dlouhosáhlé pozávodní debaty u piva o postupech a nových zážitcích, to je „droga“, které se žádný pořadatel nemůže nabažit. Proto se „epáci“ rozhodli uspořádat závod i pro všechny ostatní blázny, ne jen ty registrované v EPO. Dali hlavy a svoje závodní zkušenosti dohromady a vymysleli závod, který by si jako závodníci s radostí sami objeli.
 
 
A tak přišel rok 2012 a první ročník EPO Survivalu, který už byl veden pod hlavičkou České asociace extrémních sportů. Tím získal na prestiži, ale zachoval si svou hlavní devizu, a sice přátelskou a pohodovou atmosféru. O tom, že se závod účastníkům líbil, svědčí fakt, že v následujícím ročníku vzrostl počet účastníků ze 106 na 160.
 

 
Spokojení závodníci a profesionální organizace vedla k tomu, že v roce 2014 získal EPO Survival poprvé status Mistrovství ČR v přírodním víceboji. To šlo ruku v ruce s nárůstem počtu závodníků. Rostoucí prestiž a kvalita závodu, spojená s udílením mistrovských titulů přilákala do okolí Berounky 256 závodníků.
 
 
Ani rok 2015 evoluci nezastavil, EPO Survival opět rostl ve všech směrech. Opět přijelo téměř 250 závodníků, včetně kompletní české survivalové špičky a reprezentantů v Adventure race, ale i hobbíků, kteří nebojují o vítězství, ale závod si jedou užít.
 


Jaký bude rok 2016? To si budete muset přijet ověřit sami! Co je ale jasné, že Hannah EPO Survival 2016 má opět status MČR a že organizátoři udělají znovu vše proto, abyste si 13 hodin běhání, pádlování, lezení, jízdy na kole a in-linech a „bůhví čeho všeho ještě…“ maximálně užili a odvezli si co nejvíc zážitků. Takže neváhejte, zaregistrujte se webu EPO survivalu. Více informací o závodě najdete tady anebo na Facebooku.
 
A jak to vypadlo v roce 2015? Mrkněte na video!
 


Foto: Epo Survival
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner