REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. dubnový týden (4.–10. 4.)

03.04.2016 |Lu |

Foto: Císař Challenge

Běh


Zajímavý běh na 1 hodinu a 12 minut na dráze proběhne v pátek pod názvem Podještědská hodinovka v Jablonném v Podještědí na Liberecku.

Ve čtvrtek začíná série pražských krátkých běhů Během Čimickým hájem, na trať 5,6 km pro muže a 2,8 km pro ženy. Trať mužů tvoří dva jen mírně členité okruhy v terénu, trať žen jeden. Závod má intervalový start.

Další běh proběhne v sobotu v Šárce pod názvem Šárecký běh na 7,2 km a sraz je na parkovišti před bývalým s. p. Aritma. Ve stejný den se koná i Jarní stodůlecký kros na 9,6 km. Start je u Oválu ZŠ Trávníčkova.

Již podstatně delší běhy se konají v sobotu v Unhošti v podobě Jarního Unhošťského maratonu a půlmaratonu, centrum závodu bude u Sokolovny v Melicharově ulici.

Podobně dlouhý závod proběhne v sobotu v Mělníku na Mělnickém Maratónu míru a Běhu kokořínským údolím na 25 km. Posláním tohoto závodu je obnova mezinárodního silničního závodu v běhu na 25 km Mělník – Harasov a zpět, který byl založen mělnickými lyžaři v roce 1970 a zakázán „na věčné časy“ komunisty v roce 1977. Obnoven byl v roce 1990.

V neděli můžete zavítat na Přespolní běh nad Modřanskou roklí, kde se běží 10 km terénem. Start a cíl je na louce U Liščích děr za areálem The English International School (EISP).


Přírodní víceboj


V sobotu zahájí jarním závodem Císař Challenge sérii závodů v přírodním víceboji dvojic v Ostrově u Tisé. Dvojice absolvují trasu vedenou krajinou Labských pískovců. Hlavní částí jsou dva orientační okruhy – 6km běžecký a 30km cyklistický – které propojují další disciplíny jako pískovcové lezení, bouldering, kanoe, lanové překážky nebo letní biatlon.

Orienťák


Pokud jste příznivci trail orienteeringu, tedy orientační disciplíny zaměřené na čtení a správnou interpretaci mapy, vyražte v sobotu na Komenského klasiku do Ostravy.

V sobotu večer proběhne v Brdech Oblastní mistrovství v noční OB u Vlašky v Dobříši.

Voda


Kdo chce udělat dobrý skutek má hned dvě možnosti, v pátek na Čisté řece Sázavě, kde jako každý rok „stovky dobrovolníků sesbírají z okolí řeky vše, co tam nepatří – plastové lahve, kusy igelitů, staré pneumatiky, zbytky konstrukcí všeho druhu, torza nábytku i lodí…“ V současnosti se už čistí od pramene, napříč dvěma kraji – Středočeským a Vysočinou, dohromady přes 200 kilometrů.

V sobotu se můžete vrhnout na úklid řeky Moravy v celém povodí Moravy. Začátek je v Hanušovicích na levém břehu Moravy u soutoku s Brannou. Půjčení vodáckého materiálu na akci bude zdarma.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner