REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Štafetový běh Biatec Race z Moravy do Prahy

24.03.2016 |Biatec Race z Moravy do Prahy | Běhání

Ještě nemáte plány na poslední víkend v září? Právě teď je nejvyšší čas pro registraci týmu na druhý ročník štafetového běhu Biatec Race, který se uskuteční 24.–25. 9. 2016. Zaregistrujte se co nejdříve a využijte nejvýhodnější startovné!
 


Příběh štafetového běhu z Moravy do Prahy se začal psát minulý rok pod názvem Lidový běh, pro další ročníky však bude mít oficiální název Biatec Race z Moravy do Prahy. Závod nabízí spoustu zážitků, jedinečnou běžeckou atmosféru s partou kamarádů, případně ten nejlepší teambuilding s kolegy s práce.
 

O co se tedy jedná?


Hlavním cílem a současně výzvou pro každý tým je uběhnout štafetovým způsobem 345 kilometrů z Valtic do Prahy. Celá trať je organizátory rozdělena na 36 úseků, každý o délce mezi sedmi až dvanácti kilometry. Vždy běží pouze jeden člen týmu, který je po doběhu na místo předávky vystřídán následujícím členem štafety. Zbylí běžci se v mezičase přesouvají vlastním motorovým vozidlem na další předávku. Až se všichni běžci v týmu protočí, pokračuje opět první běžec. V každém týmu může být nejvýše 12 členů, na každého běžce tedy v tomto případě připadají tři úseky. Štafetu je však možné sestavit i z menšího počtu členů, běžci pak ale musejí absolvovat větší počet úseků. Běží se non-stop, dnem i nocí, jak dlouho poběžíte, záleží jen na vás, horní limit pro zdolání štafety je 36 hodin.
 

 Zaběhnout během dvou dní třikrát 10 kilometrů se na první pohled může zdát jako poměrně jednoduchá záležitost, ale opak je pravdou. Je prakticky jedno, jakou máte výkonnost. Můžete se připravovat, jak nejlépe dovedete, ale do cíle stejně přiběhnete na kraji svých fyzických i psychických možností. Svoji roli tu totiž hraje výrazný nedostatek odpočinku a regenerace mezi jednotlivými úseky. Navíc Vám celková atmosféra závodu stejně nedovolí plnohodnotně spát, ani kdybyste chtěli.
 

Kudy tudy cesta?

 
Start závodu je ve Valticích na Moravě. Trasa běhu vede pod malebnými Pavlovskými vrchy a přes rovinu obklopující řeku Dyji až do Národního parku Podyjí. Pokračuje přeběhem bývalé zemské hranice Morava – Čechy až do Jindřichova Hradce, odtud vede směrem k řece Lužnici, do husitského města Tábora. Dále na sever, přes všeobecně známé Prčice, až do vodácky oblíbeného města Týnec nad Sázavou. Odtud přeběhem přes pole a lesy zamíří přímo do Prahy, kde je cíl závodu.
 
Každý zaregistrovaný tým obdrží před startem podrobný itinerář celé trasy, popsaný po jednotlivých úsecích. Na každé předávce jsou přítomni organizátoři, kteří mají povinnost dohlížet na řádné předávání štafetového náramku. Přibližně ve dvou třetinách trasy, je zřízena odpočinková zóna pro všechny běžce. Tam je možnost osprchovat se a pospat si v relativně klidném prostředí.

 
Štafetový běh Biatec Race z Moravy do Prahy je charakterizován v první řadě týmovým duchem. Na rozdíl od běžných závodů, kde každý běží sám za sebe, tady rozhoduje týmový výkon a o úspěchu týmu rozhoduje každý jednotlivý člen štafety.
 
Všichni běžci v rámci jednoho týmu spolu stráví spoustu času, od předstartovních příprav, přes samotný běh, až po doběh do cíle. A právě při takovém závodě vznikají ty nejlepší běžecké zážitky. Na trati budete svého kolegu maximálně podporovat, protože on pak podpoří Vás. A uvidíte, že pocit v cíli bude vítězný bez ohledu na to, v jakém čase doběhnete. Mnoho lidí taktéž považuje tento koncept běhu za ideální teambuildingovou aktivitu. Ve firemních kolektivech se díky této akci mohou vytvořit vztahy, které posléze dokáží přenést týmového ducha i na vaše pracoviště.
 

 
Druhý ročník Biatec Race se uskuteční ve dnech 24.–25. 9. 2016. Registrace týmů probíhá na webové stránce www.biatecrace.cz, kde je možnost dohledat i všechny další podstatné informace týkající se tohoto závodu. Běžec, který by se rád zúčastnil, ale nemá tým, v kterém by mohl běžet, může využít běžeckou seznamku, přes kterou si může najít svůj tým.

Foto: Biatec Race

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner