REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

EPO TrailManiacs Harrachov – další závod z dílny EPO

22.03.2016 |Epo Trail Maniacs | Běhání, Trail running, Extrémní závody

Pokud máš rád sporty v přírodě a rád si občas zazávodíš, už jsi pravděpodobně slyšel o EPO Survivalu, který lidé okolo oddílu Ekonom Praha Outdoor úspěšně pořádají již několik let a který se postupem času stal jedním z největších survivalů v České republice. Co jsi ale možná nezaznamenal je fakt, že jeho organizátoři rozšířili své portfolio o čistě běžecké závody, nazvané EPO TrailManiacs.
 


Závod EPO TrailManiacs se poprvé uskutečnil v roce 2014 v okolí Slapské přehrady. Tehdy byl ještě organizován jako závod dvojic. Cílem a motivací organizátorů bylo uspořádat závod, který v Čechách zatím chybí a který by splňoval kritéria trailového běhu. Organizátoři se proto snažili vymyslet profilově i technicky náročnou trasu, která se pokud možno naprosto vyhne asfaltovému povrchu. V roce 2015 navíc odstoupili od konceptu závodění ve dvojicích, každý závodník si tak s nástrahami tratě musí poradit sám.
 

Pro rok 2016 se závody TrailManiacs rozrostly o letní závod v Harrachově, který navíc získal status mezinárodního mistrovství České republiky v horském maratonu. Oproti tradičnímu podzimnímu termínu na Slapech se bude „trochu“ lišit.  Na první pohled největší změnou je zkrácení tratě o 12 km. Ale neradujte se předčasně! Převýšení přes 2 300 metrů a vysoká technická náročnost učiní z 50 km, které na Vás v prostředí Krkonoš, našich nejvyšších hor, čekají, skutečnou výzvu! Pevně věříme, že závod o mistrovské tituly bude tvrdou zkouškou pro „profíky“, tak i nezapomenutelným zážitkem pro „hobbíky“. Počet startujících je pro letošní rok omezen na 300 závodníků.
 
Specifikum závodů TrailManiacs jsou i takzvané rychlostní prémie, dva vyznačené úseky na trati, na kterých se soutěží o peněžní výhru. Není to ale tak jednoduché, chceš-li inkasovat prémie, tvůj výsledný čas nesmí překročit 130 % času vítěze. Závod je tedy unikátní i z taktického hlediska.
 
Jestli si myslíš, že na to máš, přihlas se na www.trailmaniacs.cz a 11. června doraz na start! No, a jestli si myslíš, že na to nemáš, tak se pleteš! Za čtvrt roku se dá dostat do formy. Jak? Přijmi naši „Výzvu TrailManiacs“, sleduj naše videa a my Ti s tím poradíme.
Další videa z naší dílny budeš moci sledovat na TrailManiacs FB nebo na webu www.trailmaniacs.cz.

 
Tým EPO TrailManics

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner