REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

23km běžkařská trasa: i na Šumavě se dá ještě jezdit

22.03.2016 |Kuba Vondrášek | Běžkování

Minulý týden jsme vám ukázali, že v Jizerkách jsou výborné podmínky pro běžkaře a dnes se podíváme na druhý konec Čech. Na Šumavě totiž sezona také ještě neskončila. Bohužel sněhu tu až tak moc není, takže všechny trasy se projet nedají, ale i tak se dá udělat pěkný výlet.

Za Bučinou


Večer před naší výpravou jsme se rozhodovali, kam vlastně pojedeme. Já jsem navrhoval vyzkoušet Bretterschachten, o kterém jsem se dozvěděl tady v zážitcích. Můj návrh byl ovšem zamítnut s tím, že je to moc daleko. Podle sněhových podmínek jsme se nakonec rozhodli vyrazit na Kvildu, protože podle bilestopy.cz mělo být nejvíc upravených tras právě tady.


 
Zdroj: Mapy.cz

Zdroj: Mapy.cz

Auto necháváme na parkovišti u sjezdovek na konci Kvildy a od něj jdeme pěšky zhruba 200 m k Hraběcí Huti. Tady už jdou nasadit běžky. Sníh je měkký a mokrý, ale naštěstí ho je dostatek. Klasikáři mažou červenej a vyráží do stopy. Na skate se to boří, ale taky to jde. Na to jaké je teplo jsou podmínky výtečné.

K Pramenu Vltavy to jede krásně. Podle profilu je to mírně do kopečka, ale ve stopě si toho ani nevšimnete. Vzhledem k tomu, že nejsou upraveny všechny stopy, tak je tu dost plno. Od Pramene pokračujeme dále po Šumavské magistrále na Stráž. Je to dost do kopce, takže někteří běžkaři raději sundavají lyže a pro zdolání vrcholu volí chůzi. Stoupání má zhruba 1 km, takže to není nic nesnesitelného.
 
Ze Stráže sjíždíme dolů na Bučinu. Mokrý sníh moc nejede, takže se musíme hodně odpichovat, ale za normálních podmínek by to šlo bez píchnutí. Na Bučině se zastavujeme na pivko. Říci, že tu mají lidové ceny rozhodně nemůžu. Asi se řídí podle toho, že potraviny prodávané nad 1 500 m n. m. by měly mít horskou přirážku. Co na tom, že sem můžete v pohodě dojet i autobusem.
 

Stopy v Německu

Od Bučiny jsme se vydali prozkoumat, jak se starají o běžkařské tratě naši západní sousedé. Hned za hraničním přechodem se trať rozšířila o dobré dva metry a přišlo mi, že i ten sníh tu mají lepší. Nojo, v Německu se hold k údržbě přistupuje trochu jinak. Na krátkém kolečku si užíváme jízdu mezi silničními patníky a pak se vracíme zpět na Bučinu.

Původně jsme chtěli jet podél silnice, ale zdejší stopa nic moc, a tak se vracíme na magistrálu. Po té se vydáváme doprava a hned z ní odbočujeme zas doleva k rozcestí Pod Holubí skálou. Odtud přes kopeček zpět k rozcestí U Mostu a po stejné cestě k autu.

Stopy v Německu

Foto: Kuba Vondrášek

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner