REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Krkonošský survival 2016: poslední hodiny do startu

16.03.2016 |Krkonošský Survival | Orientační sporty, Orientační běh, Turistika a treking, Extrémní závody, Běžkování

Tisková zpráva s posledními informacemi před startem Krkonošského survivalu. Ten letos startuje už popáté, a letos jako MČR v zimním přírodním víceboji. V pátek v noci vyběhnou tříčlenné týmy ze zatím neznámého místa (odněkud z Jizerských hor) na 20hod závod zimní krajinou. Přestože v nížinách moc sněhu není, v sobotu si ho závodníci mohou užít dosytosti.
 

Kudy jít?


Co závodníky čeká?


Připraveno je mj. 40 kontrol v terénu, brod řeky, přírodní překážková dráha, časovka a přes 20km na běžkách. Kromě úvodního prologu (což je takový malý noční orienťák sloužící k rozdělení startovního pole) jsou všechny aktivity a stanoviště nepovinné, takže záleží jen na fyzičce a zkušenostech jaká místa ten který tým navštíví a kolik kilometrů během závodu urazí.
 

Kontroly a disciplíny jsou různě bodově hodnocené, takže v úvahu připadá mnoho kombinací, jak tento závod absolvovat. Díky předpovídanému počasí náročný bude závod náročný; očekávaná teplota okolo nuly a sníh bude pravděpodobně hodně mokrý…
 

Svah při bejkárně

Svah při bejkárně

Kdo bude na startu?


Startovní pole bude složené z borců všech výkonností. Od úplných začátečníků až po mistry ČR v různých outdoorových disciplínách a účastníky podobných závodů ve světě. A na startu budou i 3 týmy z Polska. Nováčci mohou navíc získat zkušenosti nejen „za účast“. Velkou výhodou toho, že každý si volí svou trasu a omezení je pouze formou času cíle. A tak se na trati mohou stále potkávat budoucí medailisté s těmi, co si dali za úkol „pouze nějak dojít“. Lze tak sledovat, kde ti ostatní chodí, kde běhají, jak málo ti nejlepší tráví času zastavováním a vše řeší za pohybu, jak jsou sehraní…
 
Letos se účastníci podívají na několik rozhleden, projdou se (jak zmíněno výše) řekou, vlezou si do hradní studny, a když se úplně nevyřídí, ještě si užijí pozávodní věčírek na horské chatě Kara.
 
Jako upoutávku nabízíme fota z nedávného testování hloubky řeky na místě brodu. Pokud by se mezi čtenáři našli diváci, kteří by se chtěli podívat na trať, můžete se přijít podívat v pátek večer na Karu. Nebo se podívat na FB stránku závodu a sledovat průběžné aktuality.
 

Testování hloubky řeky v místě brodu

Foto: Krkonošský survival

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner