REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

To nejlepší z únorových článků a zážitků

15.03.2016 |Outfanatic.com |

Zážitky nám pěkně přibývají. Mezi ty nejzajímavější únorové patří zimní přechod Šumavy na provizorně sestrojených sněžnicích, přírodní sáňkařská dráha v Jizerkách, kde stačí nasednout a jet, nebo ledová stěna Vír, kde si můžete v zimě pocvičit ledolezení. Taky se tu pomalu kupí cestovatelské zážitky: kromě dalšího dílu Stopu napříč Kanadou přibyl úvodní zážitek z cesty do Maroka nazvaný Perly z letištních prostorů.

Provizorní sněžnice, foto: Liskamm


Z únorových článků se jich hned několik věnuje bezpečnosti na horách. Nejdelším z nich je ten o neúspěšném a nebezpečném pokusu o zdolání Grossglockneru: „Než jsem se nad ním alespoň nějak zajistil, abych mu mohl poslat lano a přitáhnout si ho, už ten 110kilový chlap normálně kvičel...“ Přečtete si také o volání pomoci v horách, o testu lavinových pípáků nebo článek, který napsala Horská služba v reakci na přibývající počty nočních běžkařů.


Do kategorie článků o bezpečnosti spadá i článek nazvaný Než nasednu na vodu s podtitulem „Jsem uprostřed 100 m hluboké soutěsky a přemýšlím, co bude dál. Volat vrtulník? Snažit se vylézt po kluzké skále?” aneb jak se vyhnout této situaci. Přečíst si můžete také jak si vybrat správnou kamerku na sport a jak se vyhnout největším chybám při jejím používání. Jedno moc pěkné nepovedené video najdete tady:Pokračujeme také v seriálu s běžkařskou tematikou. V únoru jsme psali o odrazu z hrany, odšlapování a couvání i o tipech pro zrychlení bruslení. A jestli chcete někoho oslnit kreacemi s překřižováním nohou jako na tomhle videu, přečtěte si článek, jak na to.Nezapomněli jsme ani na rozhovory. Adventure racer Pavel Paloncý nám povyprávěl o závodech na Ukrajině, v Brazílii i Anglii a hned dva rozhovory se věnovaly nevidomým běžcům. Trasérka Jitka Křížová vyprávěla o tom, jaké to je být jejich očima, a nevidomý běžec Jan Hegr povídal o tom, jak se svým trasérem při běhu komunikuje nebo jak se mu líbil radiový orientační běh.

Adventure racer Pavel Paloncý, foto: Andrea Nogová


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner