REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. březnový týden (14.–20. 3.)

13.03.2016 |Lu |

Foto: Krkonošský survival

Survival


Snad jediný zimní přírodní víceboj a tedy hned Mistrovství ČR Krkonošský Survival se odehraje o víkendu v Krkonoších. Čeká vás opět nekonečných 20 hodin v zimních horách, kde závodí tříčlenné týmy pěšky a (nebo) na sněžnicích a (nebo) na běžkách v kategoriích muži, ženy a mix. Kromě 20hodinového scorelaufu (volný postup mezi stanovišti) jsou připraveny vložené disciplíny jako běh, běžky, orientace nejen v noci a lezení. „Závodníci musí kromě nedostatku spánku překonávat i mrazivé počasí a přitom uvážlivě volit postup mezi kontrolami. Velmi důležitou roli hraje strategie rozložení sil a doplňování energie.“ Start je v pátek večer na chatě Kara v Roudnici v Krkonoších.


Běh


Na jarní rozběhání může dobře posloužit nedělní Běh Prokopským údolím na 6,33 km na Praze 5 v Hlubočepích. Start je na hřišti ZŠ na Chaplinově náměstí.Běžky


Další MČR dospělých v běhu na lyžích, tentokrát pod názvem Hančův memoriál se bude konat o víkendu v Horních Mísečkách. V sobotu se můžete těšit na štafety a v neděli na skate mass na 15 / 30 / 50 km (Juniorky / Ž + Junioři / M)


Kolo


Již nastává také čas oprášení horských kol a dobrá příležitost na to bude při sobotním prvním závodě Jarního bahna, které pro vás již popatnácté připravil karlovarský spolek. Jde o seriál čtyř XC závodů, tři jsou organizovány jako klasické XC závody na cca 6 km dlouhých okruzích a posledním je MTB časovka na cca 15 km dlouhé trati. Závod začíná na okruhu u výletní restaurace Linhart u Karlových Varů, kde na vás čeká rychlá a dynamická trať bez větších nároků na techniku jízdy s nepříliš velkým převýšením, „prostě přesně to pravé na začátek sezóny.“


Orienťák


V sobotu se můžete zúčastnit posledního závodu Pražské zimní ligy ve Skrýši u Plzně. Tentokrát půjde o velmi netradiční navigační závod, protože se bude závodit v kategorii „Kompas kontra GPS“ (kategorie s/bez GPS). Pořadatel vzkazuje: „primárním cílem pro mne bylo zvýhodnit trochu kačery, protože orienťáci o fous vyhrávají, tak aby to měli těžší – snad je překvapím.“

A hned v neděli můžete zase zahájit prvním závodem Pražský žebříček u Roudnice nad Labem podle mapy Vyšecko. Jako tradičně jde o závod jednotlivců, připraveny jsou závodní tratě, dětské tratě i tréninky. Vhodné i pro začátečníky.

Poněkud méně závodní, ale o to více poučný je nedělní historicko-dobrodružná orientační hra pro malé i velké Pražské věže. Kam letos půjdete? Čeká vás Strahovská knihovna, Botanické zahrada, věž kostela sv. Antonína na Strossmayerově náměstí, Svatomikulášská městská zvonice, Malostranská mostecká věž, Klementinum, pivnice U Fleků, Místodržitelský letohrádek, věž Novoměstské radnice a spousta dalších. Start je u Novoměstská radnice nebo doma.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner