Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Orlický maraton je minulostí: povedl se!

07.03.2016 |SkiTour | Běžkování

Počasí organizátory tradičního českého laufu v Orlických horách – Orlického maratonu zkoušelo, závod musel být kvůli nedostatku sněhu přeložen na náhradní termín i místo startu a cíle a vlastní trať musely být v náhradní lokalitě, nicméně nakonec se povedl na výbornou. Spokojení byli jak organizátoři, tak závodníci.

Sobotní závod volnou technikou se datumově kryl s Krkonošskou 70. Navzdory tomu se na Šerlich sjelo kvalitní startovní pole čítající na 150 závodníků. V sobotu si s 22,5 km dlouhou tratí nejlépe poradil Jakub Pšenička a ženám kralovala Kamila Knopová.

Díky slunečnému počasí si závodníci užili krásná panoramata a výhledy z úbočí Velké Deštné. Ihned po odstartování dospělých se do závodění pustily děti. Pro ně byly připraveny tratě v délce 500 m, 1 a 3 km. Kompletní výsledky sobotních závodů naleznete tady. Každý účastník si vedle svého jména můžete stáhnout zdarma i svůj diplom.

V neděli se Orlické hory zakryly mlhou a chvilkami i sněžilo. Ale to organizátorům nezabránilo, aby trať nebyla dokonale připravená a závodníkům, aby nepředvedli kvalitní výkony. Klasici mohli startovat na tratích 12, 22,5 a 33 km.

Nejrychlejším mužem střední trati byl Tomáš Kuthan, který celou trať jel soupaží, a tak jeho paže pocítily, jak byl Orlický maraton profilově náročný. Dvaadvacítku žen vyhrála Kamila Knopová, sobotní vítězka, která momentálně průběžně vede celou sérii SkiTour. Na 33km trati byl nejrychlejší vítěz sobotního závodu Jakub Pšenička a nejlepší ženou se stala Šárka Klaclová. Na startu nechyběla ani bývalá česká reprezentantka Kamila Rajdlová, která dojela do cíle na 4. místě.
Na start víkendového Orlického maratonu se celkově postavilo přes 500 závodníků. Fotografie ze závodů naleznete zde.