REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zimní Čerťáky za 30 kubíků

08.03.2016 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Letošní vodácká sezona začala opravdu brzo. Pravda, je to jen pro ty otrlé, co se nebojí zimy, ale stojí to za to. Na začátku února nám deště naplnily koryta šumavských řek a daly se tak sjíždět opravdové perly, jako je Vydra nebo německá Wolfi. Je sice pravda, že to bylo ve všední den, takže se svezli jen ti, co se utrhli od práce.


V půlce února si na své už přišli všichni vody nedočkaví pádlisti, kteří mají čas jen o víkendu. Lipno totiž otevřelo své propustě a do Čertových proudů nateklo 10 kubíků. O tom, že i za malé vody si na Čerťákách užijete dost srandy jsme psali zde.


U 10 kubíků to ale neskončilo a na další víkend už teklo plnohodnotných 20 kyblíků. To už je voda jako na závodech, a proto už se sem vyplatí zajet. Komu to přecijen nestačilo, počkal si až na březen, kdy na hrázi povolili kohoutky až na 30 krychlových metrů za sekundu. A to se už jen tak nevidí.

Škvíra

Tomu už jsem neodolal ani já. A vyrazil jsem s pár kámoši. Počasí nám přálo. Krásných 10°C a občas zasvítilo i sluníčko, takže jsem se skoro i těšil do té 3,5° vody. 30 kubíků je třicet kubíků. Vlny jsou větší než obvykle a rychlost se taky zvýšila. U Železňáku jsme dřív než bys řekl švec. Jen na těch volejích v Loučovicích se musí pořád pádlovat.


PŘEČTĚTE SI: Proč se neučit eskymovat?

Na Papírně to trochu šplouchá do očíček a voda je opravdu studená. Okno je bohužel zavřené a přes jez, který prý kluci minulý týden za 20 kubíků skákali, to dnes nepůjde. Takže lodě na ramena a rychle přenést, ať to stihneme co nejvíckrát.

Pod oknem jsem čekal největší změnu za téhle vody, ale moc se to nezměnilo. Ani Schody nebyly moc záludné. Nejdůležitější bylo pohlídat si špičku nad rozdělovákem, protože to táhlo dost doleva a pak už bylo vše jako obvykle.


ZÁŽITEK: Brdský bigwater na Padrťáku

Válce pod Schody se otevřely do vln a jelo se jak po másle. Ani rozlitý úsek před koncem nedrncal, tak to šlo raz dva. Dole rychle nacpat lodě do vlaku a hurá na druhou, třetí a čtvrtou jízdu. No prostě paráda...

Škvíra za 6 kubíků

Foto: Kuba Vondrášek

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner