REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Když pořadatel v pokynech varuje „You may die!“

12.06.2013 |OVP | Extrémní závody

Kterému závodu nevadí, že silné deště rozmáčejí lesy i louky a i z jindy pohodlných cest udělají bahniště? Přeci tomu, jehož pořadatelé chtějí (minimálně podle fotek) závodníky nejen unavit, ale hlavně co nejvíce zabahnit. A právě takový byl Spartan Race, jemuž se věnuje následující článek.

Minulý víkend se na České Sibiři sjelo kolem tří tisíc mužů a pěti set žen, kteří si mohli vybrat mezi sobotním pětikilometrovým a nedělním dvanáctikilometrovým okruhem se startem na úpatí monínecké sjezdovky.

Na obálce obdržené na prezentaci si každý mohl přečíst výhružný nápis "You may die!!!". I další pokyny, jako například ten o povinnosti napsat si na lýtko věk (Že by pro případné zhodnocení, zda naše orgány jsou vhodné pro transplantaci?) vzbuzovaly respekt.

Na trati závodníky kromě výrazného převýšení čekaly také různé překážky: přelézání/podlézání/prolézání zdi, tahání kusů železa bahnem, přenášení pneumatik od traktoru, přeskakování ohně, hod oštěpem, šplh po laně, přelézání sítě, ručkování či brodění rybníčku.

Během závodu se běžci přesvědčili, že jen o běhu to nebude (Spadl jsi ze šplhání? Tak třicet angličáků. Netrefíš se oštěpem? Tak znova.), a statičtí svalovci, kteří si před startem jen tak mimochodem udělali dvacet schybů na jedné ruce, že o běhu to přece jenom trochu bude (Jak ta holka může tím bahnem běžet z kopce tak rychle, vždyť se zabije!).

Královskou disciplínou bylo plazení se bahnem po kamenech pod sítí z ostnatých drátů. Tady se ukázalo, že tělochlubičské odhalování potetovaných zad může být někdy na škodu - přeci jen zachytit se tričkem bylo o něco méně bolestivé než rovnou trhat kůži. Šrámům se snad nevyhnul vůbec nikdo a nejeden závodník jistě během dlouhých minut pod drátem zapřemítal, kdy že se to naposledy nechal očkovat proti tetanu.

O oblíbenosti závodu svědčí, že někteří neváhali absolvovat oba dva závody jen den po sobě (tedy Spartan Sprint i Spartan Super). Kdo z nich se odváží i na dvaadvacetikilometrový Spartan Beast ve slovenském Vechci, který se koná 31. srpna 2013?Autorka fotek v článku: Radka Koucká.
Na fotky od organizátorů se můžete podívat na facebook závodu

Více informací o závodě na webu Spartan Race.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner