REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. březnový týden (7.–13. 3.)

06.03.2016 |Lu |

Foto: Jesenická 24hodinovka

Běžky


Zážitkový vytrvalostní závod na běžkách Jesenická 24hodinovka představuje již skoro 10 let výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Opět na ně čeká 24 hodin, 4,2km okruh a hluboké zážitky z mrazivého úsvitu, těžkého odpoledního sněhu, stanování v závějích, ale také z euforie při osamělém svištění skluznic pod hvězdnou oblohou a především ohromná radost z překonání sebe sama v cíli. Zúčastnit se mohou sólo jezdci anebo týmy 2 až 4 závodníků. Připravena je jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. I když platí heslo: „Není důležité zvítězit, ale vydržet do konce!“, ověřenou pravdou také je, že „Kdo spí, nezvítězí!“.

Komu stačí závodit přes den, ten by měl vyrazit na Benecko na V. kolo VŠ LIGY v běhu na lyžích, Pražského poháru PSL a klasifikačního závodu Memoriálu O. Nováka, což je otevřený závod pro neregistrované. V sobotu můžete vyrazit na trať klasicky, v neděli pak štafetově skatem.


Běh


Tradiční Ottův běh proběhne v sobotu v Hrdlořezech na trati o délce 3,9 km. Běh je pojmenován po žižkovském maratonci Ottovi Puteanym, který jako první u nás uběhl 100 maratonů. Trať vede členitým terénem hrdlořezské Smetanky.

Další sobotní závod s názvem Borecký půlmaraton proběhne u Mělníka. Tento závod se během 3 let změnil z lokálního okresního přeboru místních fotbalistů na oficiální závod s velkou účastí (téměř 290 závodníků v loňském roce). Těšit se můžete na výborný servis na trati, guláš od profíka v cíli, účastnickou medaili, diplom pro každého a také krásnou přírodu Kokořínska.
 


Orienťák


Skalní orienťák Podkost Jarní skály je přichystán na sobotu v Českém ráji. Půjde opět o otevřený závod na klasické trati v atraktivním členitém terénu s pískovcovými skalkami.

V neděli je ve Stráži pod Ralskem připraven závod Pekkomila, tedy závod 3členných smíšených štafet. Pozor, minimálně 1 úsek musí být žena.


---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner