REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Treking, přednášky i charita Radky Tkáčikové

01.03.2016 |Radka Tkáčiková | Turistika a treking

Přišla k nám velmi příjemná tisková zprávička, ve které cestovatelka a organizátorka charitativních sbírek na pomoc v Nepálu ale i jinde Radka Tkáčiková vás všechny zve na své akce, ať už na trek po Himaláji, dovolenou na Srí Lanku, ale také na své přednášky a v neposlední řadě vyzývá k pomoci potřebným v Nepálu.
 

Ladakh


Treking

 
Vážení přátelé, cestovatelé,
jarní treky do Nepálu se realizují a váhavci se mohou ještě rychle přidat. Na letní Ladakh jsou potřeba ještě 2 zájemci. Skupinu je třeba potvrdit a koupit letenky, dokud jsou přelety do Lehu a rozumné ceny. Trek povede novou trasou a bude okořeněný největším mimořádným buddhistickým festivalem v klášteře Hemis, který je letos výroční a významnější než kdykoliv před tím.
 
Podzimní trek bude letos delší a náročnější – skutečná lahůdka pro milovníky hor; opuštěná sedla a nomádské osady, ale i vesničky zastrčené v klínu Himalájí, a také možnost výstupu na majestátní Kang Yaze 6 200 m n. m.
 

Ladakh a Zanskar jsou mojí srdeční záležitostí, a kdo tyto oblasti jednou navštíví, vrací se. Jsou to místa, která mají silné kouzlo. Však se přesvědčte na vlastní kůži. Na podzim bude také možnost treku okolo osmitisícovky Dhaulagirí či do BC Makalu a oblíbený trek okolo Manaslu.
 
Na závěr roku, když je v Čechách nevlídné počasí, vyrazíme na výlet na prosluněnou Srí Lanku. I tady se už formuje skupina nadšených cestovatelů.
 
Podrobný program akcí a ceny najdete zde.
 

Ladakh


Cestovatelské přednášky

 
I nadále pokračuje přednášková zima, připraveny jsou další cestovatelské přednášky, a to až do konce března. Srdečně jste zváni např. do Prahy, Jičína, Hlavence, Litoměřic, Bohuslavic, Benátek nad Jizerou v rámci Expediční kamery, Tanvaldu, Vrchlabí, Liberce a vyjde-li čas i do Harrachova. Termíny a témata přednášek hledejte v Kalendáři anebo na webu

Nepál

 

Finanční pomoc potřebným

 
Také pokračuje sbírka na pomoc obětem zemětřesení a na studium 3 nepálských dětí. 2 velmi nadané děti, které přišly po zemětřesení o střechu nad hlavou Urgent a Mingmar studují na soukromé škole v Kathmandu a jeden klučina se pilně vzdělává na škole státní. Jejich studium je zaplacené do dubna 2016 a je třeba uhradit další rok. Navíc s každým rokem se náklady zvyšují. Veškeré potřebné info najdete opět na webu. Na jaře chci nechat postavit další bambusové domky a přispět na stavbu domku pro paní Salamu, která je vdova, a jejíž děti Urgent a Mingmar podporujeme.
 

Vesnice Sim Kharka po ničivém zemětřesení v dubnu v Nepálu


Také stále pokračuje sponzorování na dokončení studia barmského studenta medicíny.
 
Příspěvky můžete zasílat na konto 1013648214/6100 v Equa bank s označením, na kterou sbírku peníze posíláte: student  Nepál, student Barma, S.O.S. Nepál.

Nadace Leontýnka

 
Spolupracuji i s nadací Leontýnka, sdružením pro nevidomé, kteří aktivně sportují a mnozí z nich potřebují traséra.  Ne vždy má jejich trasér čas, velmi pomohou i příležitostní dobrovolníci především na běh a samozřejmě nadace potřebuje i finanční podporu, ze které platí aktivity sportovců, kteří jsou úžasní. např. Ondra Zapletal se účastní maratonu v Číně po Velké čínské zdi nebo Marek Moflar ski maratonu Engadin ve Švýcarsku a má za sebou velmi úspěšnou účast v Ironmanu a čas 11 hod si chce zlepšit. Sportovci z Leontýnky se pravidelně účastní Jizerské 50.

Nadace Leontýnka: Jizerská 50, ávodili všchni

 
Informace o nich budou i na mém webu, ale zatím na www.nadaceleontinka.cz Nevidomých je ve sdružení mnohem více, sledujte a podpořte jejich aktivity, jsou skutečně skvělí…

Děkuji za pomoc a všechny podarované a těším se s vámi na viděnou na nějaké akci…
Vaše Radka Tkáčiková

Urgent a Mingmar, děti, které podporujeme.

Foto: Archiv Radky Tkáčikové

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Outdoorová móda ve městě vs. podpatky v horách

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner