REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. březnový týden (29. 2. – 6. 3.)

28.02.2016 |Lu |

Foto: Orlický maraton

Běh


Jako tradičně se první březnovou sobotu běží Palestra Kbelská 10, tedy silniční běžecký závod, který je jedním z prvních běžeckých závodů v novém roce a zároveň zahajuje závody seriálu Mizuno Running Cup. Poběží se i varianta na 5 km a dětské závody na 300 m. Spoluorganizátorem závodu jsou i studenti VOŠ a VŠTVS, kteří tento závod připravují a organizují v rámci své odborné studijní praxe.

Tradiční každoměsíční běžecký maraton se opět odehraje v sobotu v Plzni kolem Velkého boleveckého rybníku pod názvem Březnový maraton okolo Boleváku.


Běžky


Jeden z nejznámějších a nejtěžších běžkařských závodů po krkonošských hřebenech Krkonošská 70 se koná o víkendu již po 61. Jde o závod hlídek, který je šestým rokem součástí zimní série Stopa pro život a stejně dlouho se zde konají závody jednotlivců na 25 a 50 km. Druhým rokem se pojede závod cyklistů na fatbikách na 25km trase. Start je v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.

Deštné v Orlických horách ožije o víkendu Orlickým maratonem, a to již po jednatřicáté. „Je libo 40 kilometrů klasicky, nebo raději o dvacetikilometrové kolečko méně? Závodníci mohou vybrat mezi volnou a klasickou technikou. Náročná trasa a její profil dají závodníkům pořádně zabrat, jen těžko najdou místo, kde by si mohli dovolit trochu odpočinku.“ Pro debutanty a rodiny je připravena i trasa na 10 km.


Skialpy


V sobotu se v Peci pod Sněžkou uskuteční netradiční otevřený skialpinistický závod SkialpKopec. Kromě tradičních částí v obvyklém pohybu na pásech a sjezdů připravili pořadatelé řadu dalších netradičních disciplín, mnohdy i trochu překvapivých. Těšit se můžete například na "čelovkový překážkový sprint" nebo "analogovou slepou bábu".


Orienťák


První letošní EPO OB proběhne v úterý večer v Klánovickém lese. Jde opět o měřený trénink v nočním orientačním běhu oddílu EPO a kamarádů a zázemí tentokrát nalezli v Restauraci U Daschů a start je přímo na dvorku.

Orientační běh přímo v kulisách Starého města proběhne v sobotu pod názvem Praga Magica aneb Benátky v Praze. Půjde již o osmý ročník tohoto závodu s volným pořadím kontrol. Start je ve známém sportovním areálu v Masné ulici, tedy téměř v samotném srdci Starého Města.


Kolo


A komu se stýská po kole, ten by měl vyrazit k Rakovníku na sobotní Bikemarathon Pšovlky. Závod se odehrává na téměř 20 km dlouhém okruhu, který může jet závodník jednou nebo dvakrát. Navíc se závod odehrává v době startu sezony, takže profil není pro začátek příliš náročný.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner