REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

GoPro – tipy a triky na používání: Jak vybrat tu pravou?

25.02.2016 |Miloš Bohoněk |

Před téměř dvěma lety jsem si u USA nechal dovézt novinku trhu – GoPro Hero4 Silver. Ale vzhledem k aktuálnímu kurzu dolaru bych si dnes už elektroniku z USA vozit nenechal (25 Kč oproti tehdejším 22 Kč), protože těch pár ušetřených korun mi nestojí za případné trable s reklamací, kterou bych z Mělníka s newhampshirským Best Buyem řešil asi dost složitě. Ale to jen tak na okraj…


Párkrát jsem kamerku chudáka pustil na zem, a tak pár pixelů na předním displeji vyteklo. Ale přeci ji nebudu nechávat zavřenou v šuplíku. Máme za sebou krásný první rok a půl a užili jsme si spolu dost srandy. Vypadalo to zhruba nějak takhle:Operovat s GoPro není nic složitého, nicméně pár elementárních znalostí se hodí a to především prvopočátku. Ty já jsem bohužel neměl (moc bych je ocenil), takže bych je předal dalším začátečníkům v práci s touhle hračkou. Jedná se tedy výhradně o mé vlastní poznatky doplněné vlastními videi, schválně nepíšu o věcech, které jsem nevyzkoušel na vlastní kůži. Třeba o filtrech, které znatelně vylepšují kvalitu obrazu např. při potápění nebo o dronech, s nimiž natočíte naprosto fantastické záběry. Nemluvě o tom, že dnes už dělají drony s vysílačkou, jíž si strčíte do kapsy a létající robůtci vás pak následují s ohledem na vámi nastavenou vzdálenost, úhel nebo trajektorii…

Proč GoPro Hero4 Silver?


GoPro aktuálně nabízí šestici kamer a na první pohled se v tom může člověk ztrácet. Jen se na to podívejte:

Zdroj: www.shop.gopro.com

Kompletní srovnání všech modelů se všemi technickými údaji hledejte zde.
 
Po přednákupní rešerši jsem dospěl k závěru, že mým potřebám bude nejvíce vyhovovat Silver. Více než roční „praxe“ mě v tom utvrdila a pokaždé, když se mě někdo ptá, jakou si vybrat, doporučuji Silver. Mám pro to tři základní důvody:

  • Dělá výborné video. Krásné FullHD (= 1080 p = 1920 x 1080). Lepší video umí už jen o sto dolarů dražší Black, jejíž největší výhodou je, že FullHD kvalitu zvládá při 120 snímcích za vteřinu (Silver jen 1080 p / 60 fps), což bych dost ocenil při zpomalených záběrech. Jakmile 60 fps video zpomalíte na čtyřnásobek, už se to protivně škube. Nicméně skutečnost, že Black točí i pěkně ve 4 K, podle mě dnes stále není relevantní. Optejte se za dva tři roky.

  • Má displej. Kdyby Black také měla displej, asi bych se plácl přes kapsu a šel do černošky, ale Silver je jediná kamera v nabídce, která: a) dělá top video, b) má obrazovku. Díky ní mohu okamžitě zkontrolovat záběry, poštelovat úhel a zase hned točit. GoPro appka na telefonu tohle skutečně neřeší. Není pohodlné neustále vytahovat telefon (kolikrát to ani nejde, např. když visíte ve stěně), párování s telefonem chvíli trvá, zapnutá Wi-Fi vysává kameře baterku a vůbec je to prostě vopruz. Displej na kameře je výhra. 

  • Má vyměnitelnou baterku. Všechny ostatní GoPro kamery v nabídce (s výjimkou Black) mají baterky zabudované, a protože ani jedna kamerka nevydrží déle než dvě hodiny akce (v zimě ještě méně), nosím s sebou náhradní zdroje, objednané za pár éček z čínského eBay.
 

Paměťová karta je základ


Myslet si, že náklady končí koupí kamerky, která je čertovsky drahá, je holý nesmysl! Přinejmenším si ještě dokoupit microSD paměťovou kartu, a to ozhodně není oblast, kde byste měli šetřit. Na šmrdlání záběrů v nízkém rozlišení a nízkém frameratu vám stačí karta za pár stovek, ale kvůli tomu jste nekupovali GoPro Hero4 Silver za desítku, nebo snad ano? Zamáčkněte slzu, vyplázněte další dva tisíce a kupte si 64GB kartu s pořádnou zapisovací rychlostí. 64 GB proto, aby vám kamera vydržela i na delší výlety a vysokou zapisovací rychlost proto, aby se i video vysoké kvality správně ukládalo a nepoškozovalo. Doporučuji nějakou z tohoto seznamu.

A jaký byl můj první rok s GoPro?
Těšte se na další rady a tipy na používání kamerky GoPro.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

16km hike / run výlet za rašelinou Černé hory

16km hike / run výlet za rašelinou Černé hory

Krkonoše, Svoboda nad Úpou, Janské Lázně

86

%

86

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner