REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Troje lyžáky udávající tempo pro letošní sezonu

Propagační článek Happy Sport

24.02.2016 |Happy Sport | Lyže a snowboard

Dostali jste od Ježíška nové lyže a poohlížíte se po správné obuvi? Nejdůležitějším faktorem je tvrdost lyžáků, která se odvíjí podle vašich zkušeností. Vybrali jsme pro vás modely pro začátečníky, pokročilé a jeden pro středně pokročilé lyžařky.
 


Pro koho jsou lyžáky určeny, poznáte podle jejich tvrdosti – takzvaného flex indexu. Obecně se dá říct, že měkčí boty se hodí pro méně zkušené sportovce a s přibývající tvrdostí narůstá i náročnost a výkon.
 

Flex index kvalitní obuvi pro rekreační lyžaře je mezi 60 a 80 body. Boty s hodnotami 80 až 100 jsou vhodné pro pokročilé muže nebo zkušené lyžařky. Sportovní jezdci vybírají mezi indexy 100 až 130, tvrdší už jsou pro ty nejzdatnější profíky. Dnešní výběr lyžáků jsme připravili s pomocí zkušeností s aktuální prodejností lyžařských bot na HappySport.cz.
 

Head Next Edge 70

 
Lyžařské boty Head Next Edge 70

Lyžařské boty Head Next Edge 70

Měkčí obuv (flex index 70) pro začínající a lehce pokročilé lyžaře se snadno obouvá a má pevnou konstrukci. Vývojáři se rozhodli pro technologii Tri-Injection – 3 různě tvrdé materiály na skeletu boty:
1.       Měkký usnadní nazutí,
2.       Středně tvrdý drží nohu na svém místě
3.       Nejtvrdší zajistí optimální přenos sil na lyži.
V patě najdete speciální polštářek SoftWalk, který při jízdě tlumí nárazy.
 
Lyžáky nastavujete 4 přezkami a širokým páskem na suchý zip. S anatomickou vložkou Comfort Liner se budete cítit pohodlně i po dlouhých hodinách lyžování.
 

Nordica Fire Arrow F4

 
Lyžařské boty Nordica Fire Arrow F4

Lyžařské boty Nordica Fire Arrow F4

Považujete-li se za pokročilého jezdce a máte ambice se nadále zlepšovat, doporučujeme vám tuhle tvrdou obuv (flex index 100). Zatímco technologie lyží prošly za posledních 20 let obrovským vývojem, lyžáky zůstaly převážně neměnné.
 
V Nordice si to uvědomili a vytvořili lyžáky přizpůsobené modernímu stylu jízdy – dnešní sportovní lyžaři jezdí rychleji, agresivněji a jejich lyže mají větší sklon. Model Fire Arrow F4 má proto kompletně přepracovanou skořepinu, která vám zajistí požadovaný komfort. Patentované uzavírání 45° Closure drží patu přesně v potřebném úhlu pro lyžování. Noha je zpevněná a bota se navíc snadněji obouvá i zouvá.
 
Prostřednictvím hliníkové desky spojené se skořepinou boty zlepšuje technologie Efficient Dynamic Technology přenos sil na lyže. Tři přezky a široký dotahovací pás na suchý zip drží nohu pevně v botě.
 

Atomic Hawk Plus W

 
Lyžařské boty Atomic Hawk Plus W

Lyžařské boty Atomic Hawk Plus W

Dámská obuv pro středně pokročilé lyžařky vám pomůže s ovladatelností lyží i s jejich stabilitou. Bota je poměrně měkká – flex index 70. Technologie i-Flex v chodidle zajišťuje přirozené prohnutí a usnadňuje držení rovnováhy v botě, stejně i samotnou ovladatelnost lyže.
 
Lyžáky zapnete 3 přezkami a páskem na suchý zip. Na noze budou držet jako přibité. Dámský design v kombinaci bílé a růžové na svahu zaujme a jen podtrhne vaše výkony.

Foto: Happy Sport

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

23.01.2018

Marmelády a Marmolada....co mají společného?

28.11.2017

Let Me Take You To The Mountain

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner