REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Registrace do 6. ročníku seriálu Horská výzva spuštěna

19.02.2016 |Rock Point - Horská výzva | Běhání, Turistika a treking, Extrémní závody, Dogtrekking

Tisková zpráva od pořadatelů oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Rock Point – Horská výzva sděluje, že tento týden byla spustěna registrace do závodů letošního 6. ročníku.  Milovníci pohybu v horách se tak již mohou přihlásit do úvodních čtyř závodů z pěti zastávek, které letošní série bude čítat. Oficiálně tím byla zahájena nová sezóna. První závod je na programu v květnu v Krušných horách.
 

Foto: Rock Point - Horská výzva


„Otevřením registrace jsme odstartovali šestý ročník. Přihlásit se je možné k prvnímu kvartetu běhů, který již máme prakticky po všech stránkách připraven a zajištěn. Registraci k závěrečné štaci v Krkonoších budeme otevírat až v průběhu závodní sezóny, protože zde stále jednáme nad variantou trasy. Už dříve jsme dali slib, že dokud nebudeme mít trať potvrzenou, nebudeme zvát účastníky k přihláškám a to samozřejmě hodláme dodržet,“ prohlásil Pavel Zitta, ředitel Rock Point – Horské výzvy.
 

Na běžce letos čeká hned několik novinek. Poběží se na pěti zastávkách od května vždy každý měsíc. Na úvod účastníci poznají Krušné hory, dále premiérově Beskydy, následovat budou Jeseníky nově se startem na Červenohorském sedle, čtvrtý díl je v srpnu zavede na Šumavu a v září seriál vyvrcholí v Krkonoších. I tentokrát se běží na třech různě dlouhých trasách – Short, Half a královská Long. První dvě nejkratší distance jsou věnovány nově jednotlivcům, pouze dlouhá trať, která startuje v noci, zůstala pouze pro dvojice. „Zrušení kategorie dvojic na prvních dvou délkách s sebou zpočátku přineslo určitou vlnu nevole, nicméně na druhou stranu to mnozí kvitovali. Věřím tedy, že to veřejnost spíše ocení, protože tak každý může vytvořit i větší skupinku, která se bude vzájemně hecovat a podporovat, nebo naopak si každý bude moci běžet zcela své vlastní tempo. Z bezpečnostních důvodů jsme ale k tomuto kroku neuchýlili na nejdelší trati, kde je start dvojice podmínkou,“ dodal Pavel Zitta.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner