REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 4. únorový týden (22.–28. 2.)

21.02.2016 |Lu |

Foto: Stopa pro život

Běh


Fanoušci běhání do schodů mohou v úterý zabojovat na schodech matfyzácké Koleje 17. listopadu na Běhu do schodů na Praze 8, čeká vás pěkných 22 pater.

Další z řady pravidelných běhů s názvem Vítkovská 10 startuje ve středu v parku Vrch Vítkov (přímo u památníku). Závody startují vždy v 19:00 a končí po tom co doběhnete. Je jen na vás, zda-li budete chtít zůstat a prohodit pár slov s ostatními běžci.

A kdo běhá rád do kopce, ten by si neměl nechat ujít sobotní Běh na Čerčanský chlum v Čerčanech u nádraží. Trasa je dlouhá přesně 4 340 m a převýšení je 255 m.


Běžky


Ve středu ve večerních hodinách můžete vyrazit do Jablonce nad Nisou na Memoriál Jirky Bartoše, čeká vás závod na běžkách ve stylu skate a osvětlený okruh v Lyžařském areálu Břízky. Po závodě je připravena tombola o ceny.

O víkendu se bude konat již 31. ročník Šumavského skimaratonu, jde o druhý největší lyžařský skimaraton v České republice a zároveň jediný český závod, který je dlouhodobě zařazen do prestižní evropské série Euroloppet. Závody se jedou klasicky i volně, přidruženy jsou i dětské závody a nezávodní vyjížďky na běžkách zdarma (tzv. Open jízdy). Již pevnou součástí závodu se stal i dlouhý závod volnou technikou na 46 km.

Kdo to má blíž do Aše, ten ať vyrazí v sobotu na Ašské okruhy, tedy 2. ročník závodu v běhu na lyžích klasickou technikou.

 


Orienťák


Zajímavý orienťák proběhne v sobotu v Písku na závodu zvaném Sněhulákův kufr, půjde o scorelauf na historické (kategorie A, B, D) nebo současné (kategeorie C) mapě.

Ve stejný den se poběží i Pražská zimní liga OB na závodu Chodovská tvrz a Chodovecká divočina. Startovat můžete v kategorii  „Příchozí“ jako veřejnost nebo „PZL“. Těšit se můžete na scorelauf v parku (cca 1,5 km) a krátkou trať v divočině (cca 5 km – kombinace normální trati a dvou scorelaufových shluků).

U Plzně se můžete ve stejný den na kole pobavit na Radoušově bloudění, což je zimní orientační závod jednotlivců na kole s volným pořadím kontrol. Závod se pojede podle cykloturistické mapy, kterou dostanete při prezentaci. Vzhledem k zimnímu období budou kontroly většinou umístěny tak, že do jejich blízkosti budete moci dojet po zpevněných cestách. Délka závodu se bude pohybovat kolem 50 km, časový limit je 3,5 hod. Start a cíl závodu bude v restauraci Pod lesem v Losiné.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner