REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Předpatagonský rozhovor s Paloncem o Ukrajině, Brazílii i Angilii

15.02.2016 |Palonc | Běhání, Orientační sporty, Turistika a treking, Extrémní závody, Expedice, Přežití v divočině

Zastihli jsme Palonce v ČR, sice zase někam letěl, tentokrát do Patagonie, ale stihli jsme to a byl to sice rychlý ale příjemný rozhovor.
 


Ahoj, naposled jste se s Kristýnou vrátili z mistrovství světa v Brazílii. Jak ses dal dohromady? Odpočíval jsi nebo snad ještě závodit?
 
Nene, v prosinci jsem nezávodil, i když tomu moc lidí nechtělo věřit. Chtěl jsem si odpočinout, nezávodit a jen tak odpočívat po sezóně a být chvíli doma. To jsem původně chtěl dělat tak tři týdny, to nakonec úplně nevyšlo, byl z toho týden, ale to mi nevadilo.
 

Jak to?
 
Předpokládal jsem, že budu po sezóně vyřízenej a budu si potřebovat skutečně orazit, myslet na něco jinýho a chvíli netrénovat. Jenže to se nedostavilo. Sezona sice byla dlouhá, ale už během ní jsem měl nějaké pauzy. Takže po týdnu jsem se cítil, že bych se zas do něčeho pustil, tak jsem se pustil do tréninku.
 

K PŘEČTENÍ: MS v AR Brazílii: jak jsme přežili mezi krokodýly
 
Zachytili jsme nějaké zprávy, že ses vydal na Ukrajinu a pak do Anglie na Spine Race. Jak to spolu souvisí?
 
To spolu nijak nesouvisí. O tom, vydat se znovu na Spine Race jsem uvažoval již dřív, ale rozhodl se definitivně až po Brazílii. Říkal jsem si, že budu rád, když mi zase chvíli nebude horko. A Ukrajina? Ta s tím vůbec nesouvisí. To byla úplná haluz. To mě kamarádi nabídli, jestli bych s nimi nejel na Zakarpatskou Ukrajinu do hor. Někam do oblasti Černohorské Poloniny k bývalým hranicím Podkarpatské Rusi. Moc jsem o tom nevěděl, samotnýho by mě to nenapadlo, ale vypadalo to jako zajímavá taškařice. Většinu času jsme byli na horách, proběhnout jsem byl jednou, bylo tam -20 a byli jsme tam přes silvestra.
 

Proběhnutí na Ukrajině


A Spine Race? 430 km nonstop v anglické zimě, co tě tam tolik táhne? Byl Jsi tam už potřetí…
 
Jo. A naposled. Teda, to jsem říkal před tím, ale teď nevím, možná se tam vrátím. Určitě se tam vrátím v létě, ale to je zase jiný příběh. Je to takovej rozstřel hned ze začátku sezóny, tělo tam dostane strašně zabrat. Všechna ta zima, močály, bažiny, sníh, led – prostě těžko by se hledalo nepříjemnější počasí. Ale zase to má úžasnou atmosféru, ti lidi co se kolem toho motají a vůbec to prostředí. Chtěl jsem to vyhrát potřetí, letos jsem se celej závod tahal s Eoinem, ale na závěr, už jsem to nedal. Čtvrtou noc jsem udělal pár velkých chyb a Eoin mi utekl. Navíc jsem šel závěr vyloženě na adrenalin, takže v cíli jsem pak úplně odpadl. Totálně, jak mrtvola.
 

K TÉMATU: Co jíst a nejíst, that is the question: Oxid dusnatý zlepší náladu i regeneraci
 
Jak rychle ses z tohoto dal dohromady?
 
Rychle, musel jsem. Za další den jsem slíbil nějaké povídání na kempu právě o těchto závodech, tak to bylo takové autentické…
 
Počkej, takže ses vrátil z Brazílie, jel jsi na Ukrajinu, na Spine Race a teď jedeš do Patagonie?
 
Jo. Ukrajina byla silvestrovská taškařice a Spine Race trval týden. Dyť říkám, že jsem byl doma.
 
Ta Patagonie je teda asi trochu větší taškařice, co tam budete dělat?
 
Vracím se až v polovině března, takže to bude trochu větší. Především tam jedu závodit, čeká mě tam Patagonian Expedition Race – 10denní expediční závod. Vyrážím tam s finským týmem, potkáme se ale až na místě. Čeká nás hodně pádlování v rozbouřených patagonských vodách a celkově etapy tam bývají hodně dlouhé, i několik dní. Především ty trekové. Začínáme 16. února, to je to hlavní co víme. Ale jinak o tom závodě toho moc nevíme, nějaké info je na webu, ale to se stejně pořád mění, takže prostě to beru tak, že tam se dozvím víc a pak zase ozvu…
 

Spine Race v Anglii.

Foto: Andrea Nogová

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner