REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. únorový týden (8.–14. 2.)

07.02.2016 |Lu |

Foto: Lipno Ice Marathon

Běh


S během můžete začít v sobotu pěkně zostra na Lipno Ice Maratonu na extrémním závodu pro ty, „kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách.“ Pro zimní běžce je připravena nejen maratonská trať, ale i 22 km dlouhý půlmaraton a 10 km vzdálenost pro mladé sportovce. Závodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a na led a stačí se rozběhnout. Další variantou, pokud počasí dovolí, je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Zázemí závodu bude v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví.

Aktuálně: Vzhledem k vývoji počasí se závod bude konat ve své alternativě - po souši.

Snad méně extrémní Valentýnský běh je připraven na neděli v Hradci Králové na vzdálenosti na 7,1, 14,2 nebo 21,1 km. Místo startu jsou Vlčí Jámy u Hradečnice v Novém Hradci Králové.


Běžky


Zajímavý závod v běhu na lyžích pod názvem Red Bull Horská smyčka se odehraje v Abertamech v Krušných horách. Zcela nový formát závodu je založený na čtyřech různě dlouhých a náročných okruzích, které musí závodníci na jeden zátah zdolat. Jede se od nejdelšího 20km okruhu až po nejkratší, který má 5 km. S každým okruhem ale ubývá sil a přibývá napětí. Po každém okruhu vypadávají ze závodu ti běžci, kteří dobíhají na posledních místech. Do úplného cíle tak doběhne jen malá skupina a nejrychlejší z nich si odnese titul Krále Horské Smyčky. „Unikátní závod v běhu na lyžích, který prověří tvoji výdrž!“

Již 3. kolo Českého poháru dospělých v běhu na lyžích pod záštitou FIS se odehraje o víkendu pod skokanskými můstky v Harachově. Program je následující: v sobotu sprint ve stylu skate a v neděli na 10 nebo 15 km klasicky.


Orienťáky


O víkendu proběhne také oblíbený trekkingově-běžkařský závod Krakonošův trek se startem ve Vrchlabí. Jedná se o dvoudenní horský běh nebo jízdu na lyžích (dle množství sněhu) dvojic s povinným vybavením podle turistické mapy. Jde o jakousi zimní variantu sportovního trekingu. Tým musí absolvovat celý závod společně. Pevné pořadí kontrol není stanoveno, každý tým si může vybrat v jakém pořadí a kolik kontrol absolvuje podle své momentální kondice.

V sobotu se v Babicích u Říčan uskuteční pod názvem Babickej muničák další měřený trénink Pražské zimní ligy. Tratě budou čtyři, v délkách cca 10 km, 6 km, 3,7 km a pro MTBO. Trať pro MTBO bude shodná s kat. A, s reálnou délkou cca 14 km. Bikeři mohou samozřejmě jezdit jen po cestách a v případě přebíhání musí kolo nést. Terén je hezký, členitý, s několika údolími potoků. „Akorát ten muničák kdyby tam nebyl...“

V sobotu ráno startuje i 24hodinový rogainingový (orientační) závod dvojic Vokoberg v Českém středohoří. Start i cíl je na hradě Doubravka. Úkolem každé dvojice je nasbírat co největší počet bodů, kterými jsou jednotlivá kontrolní místa ohodnocena. Součástí závodu bude i několikanásobné dobytí Milešovky.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 509 lidí)

Poslední inzeráty

spolulezec Plzen

Beh do vrchu

Parťák na běhání

Lezečky Ocún

Pánské pohory Lowa


Banner