REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. únorový týden (8.–14. 2.)

07.02.2016 |Lu |

Foto: Lipno Ice Marathon

Běh


S během můžete začít v sobotu pěkně zostra na Lipno Ice Maratonu na extrémním závodu pro ty, „kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách.“ Pro zimní běžce je připravena nejen maratonská trať, ale i 22 km dlouhý půlmaraton a 10 km vzdálenost pro mladé sportovce. Závodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a na led a stačí se rozběhnout. Další variantou, pokud počasí dovolí, je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, ledovou jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Zázemí závodu bude v kempu Jestřábí v Černé v Pošumaví.

Aktuálně: Vzhledem k vývoji počasí se závod bude konat ve své alternativě - po souši.

Snad méně extrémní Valentýnský běh je připraven na neděli v Hradci Králové na vzdálenosti na 7,1, 14,2 nebo 21,1 km. Místo startu jsou Vlčí Jámy u Hradečnice v Novém Hradci Králové.


Běžky


Zajímavý závod v běhu na lyžích pod názvem Red Bull Horská smyčka se odehraje v Abertamech v Krušných horách. Zcela nový formát závodu je založený na čtyřech různě dlouhých a náročných okruzích, které musí závodníci na jeden zátah zdolat. Jede se od nejdelšího 20km okruhu až po nejkratší, který má 5 km. S každým okruhem ale ubývá sil a přibývá napětí. Po každém okruhu vypadávají ze závodu ti běžci, kteří dobíhají na posledních místech. Do úplného cíle tak doběhne jen malá skupina a nejrychlejší z nich si odnese titul Krále Horské Smyčky. „Unikátní závod v běhu na lyžích, který prověří tvoji výdrž!“

Již 3. kolo Českého poháru dospělých v běhu na lyžích pod záštitou FIS se odehraje o víkendu pod skokanskými můstky v Harachově. Program je následující: v sobotu sprint ve stylu skate a v neděli na 10 nebo 15 km klasicky.


Orienťáky


O víkendu proběhne také oblíbený trekkingově-běžkařský závod Krakonošův trek se startem ve Vrchlabí. Jedná se o dvoudenní horský běh nebo jízdu na lyžích (dle množství sněhu) dvojic s povinným vybavením podle turistické mapy. Jde o jakousi zimní variantu sportovního trekingu. Tým musí absolvovat celý závod společně. Pevné pořadí kontrol není stanoveno, každý tým si může vybrat v jakém pořadí a kolik kontrol absolvuje podle své momentální kondice.

V sobotu se v Babicích u Říčan uskuteční pod názvem Babickej muničák další měřený trénink Pražské zimní ligy. Tratě budou čtyři, v délkách cca 10 km, 6 km, 3,7 km a pro MTBO. Trať pro MTBO bude shodná s kat. A, s reálnou délkou cca 14 km. Bikeři mohou samozřejmě jezdit jen po cestách a v případě přebíhání musí kolo nést. Terén je hezký, členitý, s několika údolími potoků. „Akorát ten muničák kdyby tam nebyl...“

V sobotu ráno startuje i 24hodinový rogainingový (orientační) závod dvojic Vokoberg v Českém středohoří. Start i cíl je na hradě Doubravka. Úkolem každé dvojice je nasbírat co největší počet bodů, kterými jsou jednotlivá kontrolní místa ohodnocena. Součástí závodu bude i několikanásobné dobytí Milešovky.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář, a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Pohodový trek Kvačianskou dolinou

Pohodový trek Kvačianskou dolinou

Kvačianská dolina, Liptov, Slovensko

70

%

70

%

Ledopády Mařenka

Ledopády Mařenka

Teletín, okres Benešov

60

%

60

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner