REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

21km trasa v Brdech na kolo či běžky. „Dneska jsem byl až V Prdeli.”

01.02.2016 |Kuba Vondrášek | Běhání, Cyklistika, Běžkování

Odkládám běžky okapat do koupelny a jdu se zout, když se mě tatík ptá: „Tak co, kam až si dojel?“ „Byl jsem až V Prdeli,“ odpovídám mu. „Hm, tak to sis tedy pěkně máknul a co sníh, dobrý?“ Pokračuje táta. Nebojte se, to se u nás doma nemluví tak sprostě. V Prdeli je totiž místní název pro křižovatku na cestě Aljanka 700 m jihovýchodně od vrcholu Jordán.


Pokud se sem budete chtít vydat, můžete vyrazit například z parkoviště u koupaliště v Bohutíně, které vám v létě přijde určitě vhod. Ať už na běžkách či na kole vyrazte po zelené turistické značce. Ta vás povede po silnici okolo hájovny U Prokopa a dále do kopečka k Piláku. Na první křižovatce se oddělte od značky a dejte se doleva po silnici. Odtud dále rovně až na téčko, kde se dáte zase doleva. Cesta stále mírně stoupá, ale není to žádný zouvák.


Všechny další křižovatky projeďte rovně, až dojedete na louku na Borském sedle. Odtud se dejte doprava na lesní cestu Hořovská. Zde budete muset trochu zabrat do kopce, ale jen kousek. Odměnou vám bude parádní sjezd do údolí řeky Rezervy. Zprava se k vám připojí cesta, ale vy se z ní hned odpojte na ypsilonku doprava. Přejedete Rezervu a začnete zas mírně stoupat.

Zdroj: Mapa Geodézie On Line BRDY 1:25 000


Posledních 100 m je stoupání opět trochu strmější. Když ho zvládnete, dojedete na křižovatku s Aljankou. Gratuluji, právě jste V Prdeli. Čekali jste tu něco jiného? Inu, to se nedá nic dělat. Až se tu pořádně porozhlédnete, dejte se doprava po Aljance směr Obecnice. Až se cesta začne lámat zpátky z kopečka, pokračujte vpravo po typické brdské červené štěrkové cestě, která vás dovede k lesácké chatě Carvánka. Odtud se můžete dát doleva a kouknout se na vrchol Toku nebo pokračujte dál rovně a na konci doleva na lesní cestu Čihadelská.
 

ZÁŽITEK: 23km běžkařská trasa přes nejvyšší kopec Brd a bunkry na Jordánu


Odtud už to máte jen z kopce. Čihadelská cesta vás zavede zpět nad cestu nad Pilákem. Zde se dejte doleva a na druhé křižovatce doprava. Kolem Piláku dojedete zpět na zelenou turistickou a po ní je to, co by kamenem dohodil k vašemu autu.

Trasu najdete v outdoormapě (fialová linie) nebo si ji stáhněte v gpx.

Chata Carvánka Foto: VK Slavie HK


Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner