REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zablbněte si na běžkách – hrajte fotbal nebo házenou a buďte na nich lepší

28.01.2016 |Chrrr. | Běžkování

Fotbal na běžkách? Co je to za blbost, asi si zrovna v duchu říkáte. Nu, což střelení možná jsme, ale je to docela prima zábava a člověk se taky naučí být na lyžích obratnější, což pak využije i při normální jízdě. Hned na začátku jen ale připomenu, abyste si na takovéto hraní vzali nějaké staré ski a hůlky zahodili. Je to přeci jen občas trochu masakr a lyže pak zbytečně trpí. Hole překáží, jsou nebezpečné pro vás i okolí a navíc byste je polámali.
 
 

Foto: Archiv MChrrr.


 

Jak se hraje?

 
Podobně jako v hale házená anebo fotbal na hřišti – hází se nebo kope do balónu a na daném prostoru jsou dvě družstva – červení a modří. Míč je lepší použít lehčí (ne soutěžní míče na házenou anebo fotbal). Smyslem hry je samozřejmě dát co nejvíc gólů. Branky se postaví z bidonů nebo kuželů anebo pokud máte přenosné branky, tak jste vyhráli. Přesná pravidla nejsou, na auty nikdy nehrajeme apod. Podobně jako jsme jako malé děti hráli na dvorku fotbal, tak v tomto duchu jsme pak hrajeme i fotbal a házenou na lyžích. Když se míč zakutálí moc daleko, holt někdo z hráčů musí pro něj dojet…
 

Při házené se na sněhu driblovat moc dobře nedá, takže se jezdí s míčem v ruce. Nicméně projet hradbou obránců protidružstva s kluzkým míčem v ruce a rukavicích není vůbec jednoduché. Příp. můžeme zavést pravidlo, že s míčem v ruce může hráč mít třeba 5 nebo 10 s. U kopané to je jednodušší. Rukou se hrát nesmí, pouze kopat. S lyžemi na nohách dost dobře nejde kopat bodlem, takže v úvahu připadá jen placírka.
 
Už jste nažhavení? Tak to utíkejte vyzkoušet - opravdu vám to od srdce doporučuji, je při těchto hrách obrovská psina a mě to vždycky hrozně bavilo! Jen se připravte na to, že budete mokří, protože se občas vyválíte ve sněhu a také že zřejmě utržíte nějakou modřinu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner