REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

VII. Zimní olympiáda dětí a mládeže v Ústeckém kraji

19.01.2016 |Outfanatic.com | Běžkování, Lyže a snowboard, Biatlon, Sport s dětmi, Další sporty

10 sportů, 30 disciplín a 1 042 mladých nadějných účastníků – taková bude VII. Zimní olympiáda dětí a mládeže v Ústeckém kraji, která byla zahájena v neděli 17. ledna 2016 v 15 hod zahajovacím ceremoniálem na Chomutovském ledním stadionu. Zakončení tohoto sportovního svátku dětí se 22. 1. 2016 odehraje tamtéž. Organizátoři do poslední chvíle nevěděli, jestli budou schopni připravit všechna sportoviště, neboť sněhové podmínky doposud nebyly příznivé. Nakonec všechno dobře dopadlo…
 

Zahajovací ceremoniál
Foto: Nikol Szabová


Pro mladé sportovce je připraveno hned 5 sportovišť po celém Ústeckém kraji: lyžařský areál na Klínovci je připraven pro alpské disciplíny lyžování (akrobatické a sjezdové) i snowboarding ve zdejším snowparku. Reprezentanti běhu na lyžích a biatlonu poměří své síly na Cínovci. Zdejší golfový areál u hotelu Krušnohorský dvůr se totiž proměnil v upravené lyžařské stopy a tratě.
 

Pro utkání ledních hokejistů je připraven Chomutovský lední stadion a též stadion Ivana Hlinky v Litvínově. Zimní stadion v Mostě přivítá mladé krasobruslaře a krasobruslařky i závodníky v rychlobruslení. Chomutovské městské divadlo, které je současně Olympijským domem, je také dějištěm dvou ne úplně zimních klání: tanečních soutěží a šachových partií.
 

PŘEČTĚTE SI: Naučte se první pomoc: vyzkoušejte si to v praxi
 

Olympijský oheň zapálil skikrosař Tomáš Kraus

 
Na slavnostní zahajovací ceremoniál se přišlo podívat na 5 000 lidiček. Olympijský slib pak skládala olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Jeriová-Pecková. Za mladé sportovce sliboval krasobruslař Filip Ščerba a tanečnice Radka Pěkná. Olympijský oheň nakonec zapálil Tomáš Kraus, který nedávno oznámil ukončení své skikrosařské kariéry, a to i se svou dcerkou. Tomáš byl současně i vlajkonošem ústecké výpravy. Vlajku Pardubického kraje nesl Dominik Hašek, který s přijetím nabídky neváhal. S vlajkou nad hlavou na stadion reprezentanty svých krajů přivedli i další hokejisté David Moravec (Moravskoslezský kraj) a Viktor Ujčík (Vysočina) nebo basketbalistka Kateřina Elhotová či kanoista Martin Fuksa.
 

Maskot baví všechny...
Zdroj: www.http://odm.olympic.cz/2016


Program, aktuality, novinky…

 
Program mají mladí sportovci nabitý, a tak hned od pondělí se vrhli do závodění, kromě akrobatického lyžování, biatlonu a rychlobruslení. Tyto sporty začnou se svým programem později.
 

MOHLO BY ZAJÍMAT: Co jíst a co nejíst, that this the question: Antioxidanty zlepší výkonnost organismu
 
Veškeré dění můžete sledovat na webu ZODM 2016, Youtube, Facebooku či Twitteru. Pokud vás zajímají fotky, tak mrkněte do zdejší galerie. A jestli chcete znát, kdo reprezentuje váš kraj nebo je vás zajímá, jak krásní ti mladí a šikovní sportovci jsou, tak pak zkuste databázi účastníků.

Teď už nezbývá mladým nadějím českého sportu popřát jen to nejlepší do jejich snažení a hlavně ať si tento svátek užijí. Získané zkušenosti se jim třeba budou později ve sportovní kariéře hodit!
 

Mladí biatlonisté na tréninku
Foto: Nikol Szabová


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner