REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Kašperská 30 láká na skvělé podmínky na Šumavě

18.01.2016 |SkiTour | Běžkování

S běžkařskými tiskovkami se teď roztrhl pytel, bodejť by ne, když konečně zima nabrala takové obrátky a podmínky jsou jedny z nejlepších za posledních x zim!


Kde je teď nejvíce sněhu v Česku? Podle meteorologů na Šumavě, kde se jede o víkendu třetí díl letošního seriálu ČEZ SkiTour – Kašperská 30. Podle měření leží na Churáňově přes půl metru sněhu, a tak závodníky, kteří se vypraví na závody 30 km a 10 km klasicky či 30 km volně, čekají skvělé podmínky.
 

Kašperská 30 nabízí originální víkendové menu. Tradičně se na Šumavě jezdí závody na třicet kilometrů – a to buď volně či klasicky. Samostatně se oba počítají do Malé SkiTour. Ti, kteří pojedou v sobotu i v neděli, však získají za víkendový skiatlon i body do Velké SkiTour. Pro méně zdatné příznivce klasiky bude v neděli připravena desítka, která je určena rodinám s dětmi. A samozřejmě nebudou chybět ani závody pro děti.
 
 „Na Churáňově a přilehlých tratích, kde se o víkendu pojede Kašperská 30, to vypadá jako v pohádce. Na upravených tratích leží více než půl metru sněhu a předpověď počasí slibuje skvělé podmínky až do víkendu,“ říká Tomáš Leixner z organizačního týmu ČEZ SkiTour.
 


Na všechny závody jsou nyní přihlášeny přes dvě stovky běžců, pořadatelé jich očekávají dvojnásobek. Přihlášky jsou možné na webu seriálu www.ski-tour.cz do úterní půlnoci nebo také v síti prodejen Hervis po celé ČR, kde je navíc startovné levnější o 25 %. Další variantou je rovněž přihlášení na místě, i když už za vyšší cenu.
 
Pro všechny závodníky bude připraven obvyklý vysoký standard služeb, na který jsou ze SkiTour zvyklí: vyhřívaná převlékárna a úschovna věcí Volkswagen Crafter, teplé občerstvení v cíli i bohatě zásobené občerstvovací stanice na trati. Chybět nebude ani doprovodný program s Hervis Fun Parkem Martina Koukala pro děti nebo ČEZ Fun zóna pro ty, kteří by se chtěli během zimních dnů ohřát. S mazáním pomůže profesionální servis Swix.

Jak na závody na běžkách připravuje lékař (specialista na laserovou a esetetickou medicínu), vysokoškolský pedagog a moderátor Roman Šmucler? Přečtěte si rozhovor tady.

Foto: SkiTour

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner