REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Night Light Marathon přinesl skvělé podmínky a výborné závodění

17.01.2016 |Bedřichovský Night Light Marathon | Běžkování

Zastihla nás tisková zpráva vypovídající o tom, jaký byl letošní lampičkový maraton. Čerstvě napadaný sníh, hvězdy a Měsíc nad hlavami, světlo ze stovek čelovek. Takový byl druhý závod seriál SkiTour, který se uskutečnil v Jizerských horách. ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon přinesl skvělé podmínky a výborné závodění.
 


ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon letos nebyl prologem celého seriálu SkiTour. V původním předsilvestrovském termínu však nebyl v Jizerských horách sníh, a tak byl závod přeložen na víkend po Jizerské 50.
 

A tentokrát už bylo vše přesně tak, jak mělo být: spousta sněhu, teplota pod nulou a zasněžené kulisy Jizerských hor, které prosvětlovaly čelovky účastníků závodu. Na startu se jich nakonec objevily přes tři stovky - převážně na kratší trati na 17,5 kilometru.
 
"Night Light Marathon má svoje kouzlo a kdo se postavil na start, rozhodně nelitoval. Podmínky byly skvělé a na závod se vyjasnilo, takže mezi mraky vysvitly hvězdy a Měsíc," říká Tomáš Leixner z organizačního týmu SkiTour. "Jsme rádi, že se na druhý pokus závod odjel a že do Bedřichova dorazily více než tři stovky závodníků."
 


Závod na hlavní trati na 35 kilometrů ovládl skvělým časem 1 hodina a 38 minut Jakub Pšenička, který druhému Martinovi Huškovi nadělil téměř 2 minuty. "Urval jsem se už na začátku. Byla hrozná zima, proto jsem se snažil být v cíli co nejdřív," řekl s úsměvem vítěz. Ženám vládla domácí Jana Jetmarová, která dojela na 17. místě absolutně. V dojezdu jen o jedinou vteřinu porazila Kamilu Bořutovou.
Největší domácí seriál v běhu na lyžích ČEZ SkiTour pokračuje dalším závodem už o příštím víkendu - na šumavském Churáňově se pojede Kašperská 30, která nabídne trasy na 30 kilometrů volně a klasicky, závod na 10 km klasicky a také dětské závody. Registrace jsou možné online na webu Ski-Tour.cz nebo na prodejnách sítě Hervis po celé ČR se zvýhodněním 25 %.

Závodily i děti

Foto: BNLM

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner